Evladım ölmüş gibi hissediyorum!

1.2 terabayt arşivim gözümün önünde uçtu gitti. harici diskimi bilgisayar boş görüyor, master file table uçmuş.

ubuntuda testdisk ile mft'yi onarayım dedim ama onarmadı. ne yapabilirim beyler? içim yanıyor lan

şuraya ver bi baksınlar:www.diskanaliz.com
zaten veriyi alabileceklerse arızasına göre fiyatını söylerler. ben geçen ay 400 tl'ye 500 gb veri aldırdım.

  • merhum  (12.01.15 11:38:09)
veri kurtarma şirketlerinden haberdarım. ancak 500 gb 400 lira ise benim arşivin maliyeti 700-800 lirayı bulur. öğrenciyim maalesef.

  • banagazozalnuri  (12.01.15 11:39:32)
R studio ile kontrol et. İçinde eski veri kalmış mı. Daha doğrusu veriler hala duruyor mu yoksa bellek tamponu mu uçmuş.

Birde sonuç çıkmaz ise hddregenerator kullanıp tekrar test et.
  • cetoxim  (12.01.15 11:51:37)
1.2 terabayt ne vardı sorması ayıptır

  • dafuq  (12.01.15 11:54:24)
700 800 lira bulan arşiv nedir ?

  • VickVickyVale  (12.01.15 11:55:25)
quick format atip format recovery ile kurtarmaya calismak da bir yontem. dosyalarin buyuk cogunlugunu geri alabilirsin.

yine de fazla kurcalamadan en iyi yontemi arastirip oyle islem yapmani oneririm.
  • holydreamer  (12.01.15 12:09:44)
Aynı durumdaki 1TB'lık harici diskime format atıp sonra recovery programları ile tek tek tarattım, en güzel r-studio kurtardı. Dizin yapısı bozulmuştu ama neredeyse her şeyi kurtardı.

  • kimlanbu  (12.01.15 12:35:07)