dvd ye film yazma??

merhaba. ben bilgisayarıma mp4 formatında diziler indirdim. bunları dvd ye yazdırıp televizyondan izlemek istiyorum. nero ve ashampoo prog falan var dvd ye attım ama dvd playera takınca codec desteklemiyor dedi. acaba hangi formatta atmam gerekiyor dvd ye? şimdiden teşekkürler.

dvd player'ının desteklediği formatlarda yazmalısın. playerın modelini internette aratırsan sitesinde detaylı bilgiye ulaşabilirsin. eğer hiçbir bilgiye ulaşamıyorsan direk dvd formatına çevirebilirsin nero ile fakat sıkıştırma oranı düşük olacağından ya çok fazla dvd harcamak zorunda kalırsın yada görüntü kalitesini düşürmek zorunda kalırsın.

iso disk imajı formatıdır, diski bire bir hdd'ye kopyalamakta ve onu tekrar bozmadan diske yazdırmakta kullanılır. senin bu durumda iso ile işin yok, bilgin olsun.
  • paulie walnuts  (12.01.15 06:22:04)
Vob formatıdnda açıyor fakat görüntü kalitesi inanılmaz düştü.

  • entry sirinleyen sirin  (12.01.15 14:22:42)
.vob dvd video formatı zaten. bunun haricinde hiçbir formatı desteklemediğine emin misin? dvd, hd bir görüntü kaynağı sunmaz zaten veri kaybı yaşarsın ama iyi bir dvd player ve iyi hazırlanmış bir dvd güzel bir upscale ile tatmin edici görüntü verir.

şu an tamamen farazi bir hesap yaparsam 1 gb'lık hd bir dizi bölümünü 4.5 gb'lık bir dvdye, dvd formatında çevirerek yazdırırsan mide kaldırmayan bir kalite elde etmen lazım.

bunlarla hiç uğraşmak istemiyorsan biraz paraya kıyıp bir android hd kutu alıp her türlü formattaki filmini seyredebilirsin tvinde. şunun gibi www.dx.com
  • paulie walnuts  (13.01.15 01:58:11)