ingilizce makale-referans yardımı

merhabalar,

ingilizce bir makale yazdım. bir kitaptan ve o kitabın film adaptasyonundan alıntılar yaptım. en sona ekliyorum referansları ve 2 sorum var.

1.kitabın yazıldığı tarihi referanslara ekledim, bendeki baskısının basım tarihini de ekliyor muyum?
2.filmi referans olarak nasıl göstereceğimi çözebilmiş değilim. yönetmenin adını mı yazacağım, neyi yazacağım anlamadım.

bu konularda bilgili birileri yazabilirse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler herkese. :)

2 sorunun cevabı da hangi formatta yazıyorsan ona bağlı. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı. Ama formattan formata değişiyor. İlgili formatı aratarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

  • heritage  (11.01.15 21:15:04)
1. kitabın yazıldığı tarih değil zaten basım tarihini eklemen gerekiyor sanırım. 10. basım, 2014 diye mesela. basımlar arasında farklılıklar olabilir.

  • from potomac to kuban  (11.01.15 21:18:53)
atif hangi baskidan yapilmissa onun basim yilini ekleyin, ilk baskiyi degil, kacinci baski oldugunu belirtin. ör. ...second edition, london: ...press, 2003

film icin dipnotta bkz. verilebir. daha fazla bilgi icin su filme bakilabilir diye yazilabir. kaynakcada diğer kaynaklar başlığı altında filmin adına yer verebilirsiniz.
  • olumsuz  (11.01.15 21:19:38)