[]

tapu kadastro memurlari

kuzey afrika ulkelerinin sinirlari cetvelle cizilmis gibi. bunun bir sebebi var mi? sanki ip cekmisler, sudan surasi senin, libya sen buraya yerles, misir sen de burayi al gibi paylasilmis.

hayir ortaokulda cografya yazililarinda ezbere turkiye haritasi cizdik biz.


 
tapu kadostro memuru degilim fakat cografyama guvenerek normalde ulke sinirlari daglara gore cizildigi icin ve o ulkelerin engebesiz oldugundan sinirlarinin da duz oldugunu dusunuyorum.


not: yanlissa 3 sefer girdigim oss de cografya sorularinin hepsini yapmamin hic bir artisligi kalmiycak :(
  • ne desem bilemedim  (11.01.15 16:59:00) 
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org

belki bir şey ifade eder. engebesiz olduğu için düz sınırlar var demek, topografik haritada yeşil gösterilen yerler çimenlik demek gibi bir şey.
  • depol  (11.01.15 17:22:32) 
cetvelle çizilmiş de ondan cetvelle çizilmiş gibi duruyor. ülke sınırları savaşarak elde edilmemiş, sömürgeci ükelerin masa başında afrika kıtasını paylaşmalarıyla belirlenmiş. bu yüzden de sınırlar çok düzgün.


  • saklisecilmemis  (11.01.15 18:18:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.