acemi bisikletçi 131 km yolu kaç saatte alır

yol ana yol, tamamen asfaltlı bir kısmı dağ tırmanıyor viraj filan var, gerisi düzlük.
bisiklet dağ bisikleti. bisikleti kullanacak kişinin çok az bisiklet tecrübesi var, ama kondisyonu var.
yük yok denecek kadar az, belki sırt çantası ya da onu dolduracak kadar eşya.

edit: otomobil 2:28 veriyor google maps.

edit 2: hava 22-25 derece arası, açık.

ben olsam saatte 25-30 km derdim (hiç bir profesyonel tecrübe yok, çok da ciddiye almazsanız iyi olur, sadece tahmin)

  • kisa  (11.01.15 15:07:07)
öyle hızlı sürmeyen, bisikletteyken sırtında devamlı çantası olan bir insanım ben. rahat 6 saat sürer eğer beni mraoyı gitmem, bir kısmı tırmanışsa. kondisyon tamam önemli de bisiklet de önemli burada. benim bisikletle 1 km 30 derecelik eğimi çıkınca ben oturup 10 dakika dinlenmek zorunda kalıyorum.

  • günde 3 litre kola içen adam  (11.01.15 15:11:03)
bir defasında 130 km/gün yapmıştım. ziyadesiyle berbattı.
cycleroute.org
şu sitede profil çıkarıp linkini paylaşır mısın?
300 metre ve üzeri tırmanış varsa çok zorlar diyebilirim. eğer iniş de yoksa bi dağ bisikletiyle o yolun sonu çok acılı olabilir.
  • namus ninjası  (11.01.15 15:11:14)
hem bisiklete, hem bisikletçinin kondisyonuna hem de tırmanışın uzunluğuna göre değişir. tabiki hava durumuda önemli. öncelikle sırt çantası kullanmamanı kullanacaksan da bisikletin arkasına monte etmeni tavsiye ederim. çünkü omuzlarında ağrıya yol açar. kondisyon çok önemli. saatte 30 km ile gidebilirsin fakat bunu 6 saat boyunca yapmak zor bir iş. hele bir de rampa girerse işin içine çok daha zor olabilir.

  • naylonlee  (11.01.15 15:19:52)
denemiş birisi olarak söyleyeyim yapma, cidden zor oluyor.

  • grimer  (11.01.15 15:32:25)
3 yıl boyunca bisikletle dünyayı dolaşmış bir çiftin (kız ve erkek) dediğini yazıyorum.

"Günde 100 kilometrenin altına çok inmemeye çalışıyoruz. 100 kilometre ideal, 100 kilometreyi çok geçersek çok yoruluyoruz."
  • bazilika  (11.01.15 15:49:49)
Ne kadar yokuş çıkılacak acaba o da önemli. Saatte 15 km diyorum ben amatör biri olarak.

  • jamiro  (11.01.15 16:33:57)
-ortalama saatte 15km +1
-bu kadar yolu gitmek normal kondisyonun disinda bisiklet kondisyonu gerektirir.
-bu sartlarda bu kadar yolu yine bi günde gidersen ama ertesi gün(ler) pertsin.
-sirt cantasi fena terletir.
  • shi aila  (11.01.15 16:44:47)
saatte 10-15 km.

  • the silent enigma  (11.01.15 16:53:28)