14 lira 1 hafta

14 liranız var ve 5 gün karnınızı doyurmanız gerekiyor. Ne alırsınız marketten?

Makarna ve yumurta

  • lilidance  (11.01.15 00:45:11)
simit-peynir'den başka çözüm yok. hazır çorbalar da iyi gider.

  • the silent enigma  (11.01.15 00:45:34 ~ 00:45:52)
Makarna alırım, lor peyniri de olabilir, cavdar ekmeği, zeytin,
Mümkünse aburcuburdan uzak dur

  • purplee  (11.01.15 00:45:35)
30lu yada 20li yumurta(protein) yanına bol kepekli makarna(tok tutuyor), evde kalan ıvır zıvır(varsa)

  • yaraticilik0  (11.01.15 00:45:39)
5 ekmek 5 hazir corba 10 lira yapar dilersen 4 pakette makarna alabilirsin

  • 40 karakterli kraker  (11.01.15 00:46:08)
tamamına makarna. başka şekilde doyuramazsın gibi.

  • justinho26  (11.01.15 00:46:18)
Yumurta lor ekmek makarna votka

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.01.15 00:47:01)
hazır çorba makarna

  • kucukarabalikk  (11.01.15 00:47:36)
Her gün için iki ekmek, kalan paraya da domates. Gerçek mi bu? 14 liran mı var 5 gün için?

  • IncredibleMau  (11.01.15 00:48:19)
Lorun kilosu soykan gibi süpermarketlerde 4 lira. Güzel bir protein kaynağı.

Makarnanın bu kadar sevilmesi boşuna değil. Hem çok kalorisi yok, hem de dengeli besin. Hem de doyurucu. :) Bim'den 5 paket makarna al.

Kalan paraya da yumurta al, sabahları haşlayıp yersin.

Gerçi sen bu duyuruyu açtığın için özel mesajla sana erzak göndermeyi teklif eden iyi niyetli insanlar olacak, bu amaçla açtıysan sıkıntı yok.
  • yirmisantim  (11.01.15 00:48:47)
Evet 14 liram var sevgili patronlarımız hala bu ayki maaşımızı yatırmadığı ve çok borçlanmamak için limitini düşük tuttuğum kredi kartım dolduğu için :D 5 gün dememin sebebi süper şirketimizin ödemeleri %80 Cuma yapmasından kaynaklı. Yarına yiyeceğim var hazırda. Erzak falan istemiyorum öyle şeyler düşünülmesin. Sokakta birsürü insan var, onca ihtiyaç sahibi var. Aç kalacak değilim kafam rahat zaten :D Ama gelen faturalar için falan arkadaşlarıma çok yüklenmek durumunda kaldığımdan artık borç almak istemiyorum.

  • rakunzelll  (11.01.15 00:50:32 ~ 00:53:00)
Yemeğinden kısma borç al bi yakınından.

  • IncredibleMau  (11.01.15 00:57:40)
panpa bende olsa yeminle her gün yemeksepeti'nden ısmarlardım la.

hazır çorba ve makarna diyeyim, ne diyeyim.
  • edgenabby  (11.01.15 00:58:16)
pirinç al pilav yap. makarnaya göre daha doyurucudur. yanına da hazır çorba yaptın mı tamamdır işte. pirinci en ucuzundan hatta pazardan falan al. çorbayı da bim'den al.

bu dediğim yolla sağlıklı şekilde doyarsın.yumurta da aldın mı sabah kahvaltısında yumurta+ hazır çorba, öğlen hazır çorba+ pilav akşam hazır çorba + pilav.

6 lı yumurta 3 lira desek, hazır çorba tanesi 1 lira desek günde bir tencere hazır çorbadan 5 lira. geri kalanına da pirinç alsan tamamdır.
  • empedokles  (11.01.15 01:20:50 ~ 01:27:59)
her akşam başka bi komşudan ekmek iste(bu saatte ekmek kalmamış siz de var mı falan filan). bütün milletin dediği gibi makarna yumurtaya daya. ya da latteye 14 lira veren suserlardan yardım bekle

  • intihar etsem de kendime gelsem  (11.01.15 01:37:17)
6 sene önce 14 gün için 1 liram kalmıştı annemle çaresiz kalmıştık. neyse uzun hikaye, o aklıma geldi de.
gerçi şimdi de farkımız yok ama yine de o kadar değil 'şuanlık'.

  • patos64  (11.01.15 03:33:18 ~ 03:34:03)
Yemeğinden kısma maaşına kadar borç al. Alacak kimsen yoksa kabul edersen ben veririm.

  • sormayın bana sen o musun diye  (11.01.15 06:15:18)
1 paket makarna 1800 kalori civari. Gunde 1 paket yesen ac kalmazsin. Baska seyler alirsan 1000 kaloriyi bile bulamazsin. Cok sagliksiz ama durum bu. Hem 8 lira artar, onunla da corba alabilirsin.

  • sckxyss  (11.01.15 07:51:15)
çalışıyorsun madem iki öğünden hesaplayalım:
sabahları yumurta lor. 5 yumurta 2.5-3.5 arası, lor 250-300 gr diyelim.2-2.5 tl toplamda 4,5-6 arası kahvaltıya gitti.
iki bağ ıspanak 1.5 gibi tutar tek kişiye iki öğün rahat rahat yeter.
pırasa 3-4 tane 1 tl de ona diyelim. o kadar tutmaz bile. bir kişiye bir öğün gider.
yarım kg patates 1 tl en fazla. bir öğün rahat rahat yeter.
kereviz, 1 baş. 1 tl diyelim.

5 öğün akşam yemeği 4,5 5 tl.

Ekmek kaç para yaşadığın yerde, gerisiyle de ekmek veya yetmiyorsa un alırsın. evde kete/bazlama gibi pişirirsin.

Fiyatları istanbul'a göre tahminen yazdım. İzmir'de o paraya 4-5 kişilik aile için haftalık sebze alınıyor.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (11.01.15 08:18:48 ~ 08:19:47)
Yazan herkese teşekkür ederim gençler. Şimdi markete gidiyorum ve makarna, yumurta ve una yükleniyorum. Un vardı ama birkaç gündür bahsi geçtiği gibi ekmek yapıp yediğimden patlamış. Özelden yazıp para ve erzak göndermek isteyenlere ayriyetten teşekkür ederim. Çok mutlu oldum lan resmen. Bu hafta da yatmazsa duyuru açarım boş geçmeyelim 3-5 atalım diye :D

  • rakunzelll  (11.01.15 11:43:46)