kredi kartı seçmece

yıllardır garantinin bonus kartını kullanırdım,
geçen hafta buluştuğum arkadaşım adios kartla tayland tatilini bedavaya getirdiğini öğrenene kadar da memnundum.

Aranızda mil kazandıran kart kullanan var mı ? tavsiye eder misiniz, etmezseniz eğer neden ?
veya hangi özelliği sizi cezbediyor ?

Adios Card (Yapı Kredi)
Maximiles (İş Bankası)
Miles & More (Denizbank)
Pegasus Kart (HSBC)
Shop & Miles (Garanti)
Wings Card (Akbank)

Adios u cok duydum da alamadim. Miles and smiles de oldukca iyi.

  • jihat  (10.01.15 19:48:48)
Wings Black var. Limiti oldukça yuksek olmasina ve ayda 6-7 bin tl'lik ekstre borcu gelecek kadar cok alışveriş yapmamiza ragmen 1 yildir biriken millerle yurt ici bileti bile alinmiyor, gecen kontrol ettim.

Tek olumlu yani hem Atatürk hem de Sabiha ic-dis hatlarda bulunan lounge'ları.
  • black sabahat  (10.01.15 19:55:25)
Wings ile Adios arasında kaldım, bana göre avantajları ve dezavantajları

WINGS
Avantaj
Wings ile aldığınız biletlere herhangi bir vergi ödemiyorsunuz. Ayrıca kontenjan sınırı yok, sezon farkı yok, firma kısıtlaması yok. İstediğiniz firmanın istediğiniz uçuşunda 1 tane bile boş koltuk olsa bilet alabiliyorsunuz.
1TL harcamaya 1 mil

Dezavantaj
Tek yönlü bilet alınmıyor, Axess kartın pek puan kampanyasını

ADIOS
Dezavantaj
Bilet ücretleri vergiler dahil edilerek hesaplanıyor. (yurtiçi gidiş-dönüşte toplam 60TL, Avrupa gidiş dönüşte toplam 150-200 TL arası, ABD gidiş dönüşte yaklaşık 400 TL)
10 TL Harcama = 1 World Puan
Avantaj
World puanlarınız expire etmiyor. Harcamasanızda hesabınızda kalmaya devam ediyor. Puan kampanyaları WORLD kartta daha çok oluyor

siz olsanız hangisini seçerdiniz
  • facebook  (10.01.15 21:06:10)
Benim bir arkadasim da Tayland biletini bedavaya getirmisti adios ile. Fazladan puan veren kampanyalari takip edip ozellikle o donemler alisveris yapiyormus. Ama eskiden kampanyalari daha iyiymis

  • delifaruk  (11.01.15 14:36:54)