iş mülakatı ile bir kaç soru

arkadaşlar tıbbi satış temsilciliği için bir firmayla pazartesi görüşeceğim. araştırdım kadarıyla bu tip mülakatlarda bir kağıda saçma sapan bir şey çizdirip bunu karşındakine satıyormuşsun.

daha önce bu tip bir olaya denk gelen oldu mu ? fikirleriniz nelerdir ? bir de son olarak tıbbi mümessillik olmak için bedelli askerlik yapar mısınız ? yoksa direk askere mi gidersiniz?

Tıbbi mümessiliği fazla abartmayın, altı üstü alıcı kitlesi belli ve hazır olan bir sektörde sadece "SATIŞ - PAZARLAMA" işi yapacaksınız. Tıpkı mahalle aralarında kamyon, minibüs içinde elbise, leğen, basma satan esnaf gibi. Bankaların da bireysel bankacılık portföy yöneticisi gibi fiyakalı unvanları var ama özünde yapılan iş kredi, sigorta satışıdır. Hem banka hem de tıbbi mümessilik firmaları iki senede bir kadro yeniler, bunun anlamı da işten kovulmaktır. Paşa paşa git yap askerliğini, 2 sene çalışacağın bir iş için 18.000 TL vermemeye değmez. Tıbbi mümessilik ismi fiyakalı kalanı da iş akdi feshi cepte taşınan bir işkoludur.

  • mahsus mahal  (09.01.15 17:48:52)