Yollar hala kaygan mı?

İstanbul'da yeni şöförüm. Ayrıca karsız memleket insanıydım, korkuyorum kardan. Hayatımda 2 defa karda araba kullandım(o da bu dönem), çok şükür kaymadı ama yine de riske girmek istemiyorum.
Bugün akşam ve yarın sabah için çıkayım artık arabayla yavaştan diyorum? Gideceğim yerler merkezi yollar olacak (çağlayan-herhangi bir avm ve yarın da çağlayan-göztepe) Ama tehlike geçti mi, hala riskli mi emin olamadım.

Durum nasıl gençler? Korkmadan atayım mı kendimi yollara?

yok ben motorla çıkmaya başladım ama yine ılımlı kullan

  • fuzuli  (09.01.15 14:38:27 ~ 14:38:35)
ana yollar gayet açık ve kuru.
freni sık sık kullanacak hızdan uzxak durursan problem olmaz..

  • jamswety  (09.01.15 14:43:25)
her şeyin bir ilki vardır. böyle böyle alışırsın kullanmaya.

  • goril bas  (09.01.15 14:55:38)
kayarsa çok panik olabilirim ama ya. şu aralar düşerim korkusuyla sokağa yayan bile çıkmıyorum, düşünün :)

  • vejeteryanvampir  (09.01.15 14:59:07)
istanbul'da durum nedir bilmiyorum ama çok farklı olduğunu sanmıyorum buradan, kocaeli'deyim. şöyle ki bizde düne kadarki 3-4 günde hava sıcaklığı 0c'nin üstünü görmüyordu, genelde -2 civarındaydı gündüz bile. ama şu an 3c derece.

bu havada don-buz olacağını sanmıyorum. temkinli olmakta fayda var tabii ama kayılacak paniklenecek yol yoktur şu an.
  • der meister  (09.01.15 15:01:05)
heryer açık nerdeyse herhangi bir sıkıntı olmaz rahat ol

  • t joe  (09.01.15 15:01:54)
bütün ana cadde ve yollar açık neredeyse, korkma çık.

  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (09.01.15 15:36:38)
arabadaki lastikler ne? kış lastiği mi yani

  • okumayi sevmeyen okur  (09.01.15 16:43:31)
yok normal 4 mevsim lastikmiş. ekstra kış lastiği ya da zincir falan almadım.

  • vejeteryanvampir  (09.01.15 17:06:51)
ya adamlar tabi oturmuş, hesaplamış, denemiş bulmuş 4 mevsim lastiği diye bir şey, ama ben olsam, o lastikleri değiştireceğim vakit yaz ise normal, kış ise kar lastiği alırım, mevsim değişince de diğer seti alırım. Böylece ekonomi de çok sarsılmaz.
Ha bir de kimisi der ki önden çekişli arabada sadece ön tekere kış lastiği al, veya arkadan itişse arkaya al. Bence sen ilerde ona uyma 4 tekere al. Eğer araba kayarken korkmasan eyvallah bir şey demezdim çünkü iki lastik patinajı engellemek ve aracı hareket ettirmek için yeterli ancak virajlarda vs kar lastiği (veya 4 mevsim) olmayan lastik daha kolay kayar.

  • okumayi sevmeyen okur  (09.01.15 22:44:51)