moralim bozuldu

Eskiden ressam olmak isterdim. Yani kucukken. Iyi de cizerdim. Şimdi storyboarding kdevi yapıyorum ve felaket ciziyorum yani cok kotu. Ilkokuldan hallice. Adam sadece efora baksa da uzuldum böyle guzel bir sey çıkaramadıgima. Neden resim yapamiyorum ya. Inanilmaz moralim bozuldu sabah sabah. Ogrenilir mi ki "resim yapabilmek" yani kursuna gitsem artık bir objeyi veya insan halini lan??? Demeden cizebilir hayal edebilir miyim kagit uzerinde?

pratik yapman lazım.
işlemeyen demir pas tutar.

  • dessy  (09.01.15 07:51:39)
çok çalışmak lazım, kısa sürelerde yapılmıyor çizimler. çok kısa sürede iyi eskiz çıkarabilmek için bile hakimiyet ve mesai birikimi gerekiyor.

  • ytse jam  (09.01.15 08:10:38)
kursun faydası olabilir. en azından çizim tekniklerini, ne şekilde çizmek için neye dikkat etmen gerektiğini öğrenirsin.

  • ornitorenk  (09.01.15 08:16:25)
resim öğrenelebilecek bişi. teknik vs. ama sanat dersen o iş başka.

  • selam  (09.01.15 08:22:28)
resim yetenekten çok teknik ve çalışma işi. ben de çocukken güzel çizerdim falan yıllardır pek dokunmuyordum, 1-2 aydır başladım ciddi ciddi çizmeye, daha yeni yeni bir şeye benzemeye başladı çizimlerim.

  • r_u_h  (09.01.15 09:54:18)
çok çalış, emek ver. bu tarz durumlarda aklıma her zaman samuel beckett gelir,

"Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil"
  • teritori  (09.01.15 11:20:38)