Kimyacılar yardım - bakır II sülfat

elimde resimdeki gibi bir ürün var. öğrendiğim kadarıyla bu "cuso4" yani bakır sülfat'tan oluşuyormuş.

şu an bakır sülfat'a ihtiyacım var, bundan elde edilebilir mi? yoksa bu şey başka elementleri de içeren başka bir şey midir?

edit: Başkaca bir bakır sülfat kaynağı öneriniz varsa, o da makbule geçer...

Monoammonium Phosphate diyor ana bileşik için. bakır sülfatı nereden okudun ki?

  • devilred  (09.01.15 01:05:19)
copper sulfate crystals ile görüntü olarak benziyor, internet aynı görüntüde bakır sülfatlarla dolu.
ama bu ürünün içeriğini yazmamış kapitalist dayılar, ben de kimyacı değilim sadece google...

  • her giriste sifresini unutan adam  (09.01.15 01:09:48)
www.4m-ind.com

içeriği yazıyor internet sitesinde.
  • devilred  (09.01.15 01:11:36)
ne olduğunu bilmiyorum ama ticari bir ürünse, muhtemelen başka şeyler de içeriyordur, bundan saf bir halde elde edebilmen için laboratuvara girmen gerekir bence? yani içinde vardır muhakkak bir katkı, diye düşünüyorum.

  • pasp  (09.01.15 01:13:40)
doğru, bakır sülfat için başka bir çare bulmak şart oldu o vakit!

  • her giriste sifresini unutan adam  (09.01.15 01:15:06)
bakır sülfat tarımda kullanılır. zehirlidir. tarım ilaçları satan merkezlerde göz taşı diye arayın türkiyedeyseniz.

  • maxhoper  (09.01.15 01:30:21)
Hydrated olarak bulursunuz genelde bakır sülfat'ı. Su tutar yani. Saf tutması zordur, tam anlamıyla havadan nem kapar.

  • federer  (09.01.15 02:40:15)
Oksitlenmis bakiri sulfirik asite atınca olmuyor muydu bu. O bakir plaketler devre elemani yapan yerlerde Çok ucuz. Bence son ihtimal olarak bunu da düşünün.

  • günde 3 litre kola içen adam  (09.01.15 08:39:27)