Üşümezler değil mi ya? :(

Arkadaşlar bu haberdeki eşekler üşür mü çok? ölürler mi? :(

Çok bozuldu moralim. Onların derisi daha serttir de çetin kış şartlarına alışkın mı bu yavrular? :((((

www.milliyet.com.tr

her sene oluyor orada bu haber. ölüyorlar doğal olarak.

www.google.com.tr
  • ufukcel  (08.01.15 15:03:44)
bu gecen senenin haberiydi ya sanki. kis sartlarina tabii ki daha dayaniklilar ama kendilerine bir siginak bulacak yetenekleri yok kurtlar geyikler gibi falan. kutup ayisi degil ki bu sogukta disarida surekli hayatta kalabilsin.
sahibinin dusuncesizligi. dusuncesizlikten daha agir seyler soylerdim de neyse.

edit: yaban esegi diye bir sey olmadigina gore, bir sekilde sokaga birakilmislar. o acidan demistim ben.
  • bohr atom modeli  (08.01.15 15:04:52 ~ 15:07:49)
ama sahipsizmiş bunlar da biri de görmez mi? :((( belediyeyi mi arasak ki? :((((

  • dessy  (08.01.15 15:05:42)
Bu haber eski, geçen sene aynı resimlerle aynı haberi okuduğumu hatırlıyorum.

  • osurdum  (08.01.15 15:09:44)
Bu geçen senenin haberi milliyet "ısıtıp" yeniden önümüze koymuş. Fotoğraftaki eşeklerin daha sonra belediye tarafından kurtarılıp sığnaklara alındığı haberini de görmüştüm.

  • pardonan  (08.01.15 15:11:44)
çok mutluyum!!!

www.nabiz61.com

sen çok saol pardonan emi!
  • dessy  (08.01.15 15:16:32)
benim duyduğum şöyle oluyordu:

kışın eşek işe yaramıyor.
bütün bir kış eşeği otla besleyip masraf yapmak yerine.
kışın hayvanı sokağa atıp, yaz gelince yenisini alıyolarmış.
  • titiraprap  (08.01.15 15:22:09)
yok artık!

satın almak daha pahalı olmaz mı konu maddiyatsa eğer?
  • dessy  (08.01.15 15:23:59)
genelde yenisini satın almıyorlar, doğada kalmış olanlarda birini kapıp getiriyorlar
satın alacak olsan da merzifon eşeği değilse çok pahalı değil artık
saman fiyatından haberiniz var mı? ithal ediyoruz artık...
  • niye ama  (08.01.15 15:27:37)
şimdi gördüm
habere başlık bile atmışlar.
"kırsala terk edilen" diye.
acımasız insanoğlu işte

@dessy
demek ki daha ucuza geliyormuş.
  • titiraprap  (08.01.15 15:28:03)
gecen sene de benzer bir haber vardi. dogudaydi galiba o esekler. sonra trakya tarafindan birisi o esekleri alip ahira mi ne koymustu. ama yine de caresizce usuyup hastalanip oluyorlardir. neticede kutup ayisi degil bunlar. yazik.

  • exlibris  (08.01.15 15:30:39)
geçen sene de olmuştu aynısı

  • secilmis uye  (08.01.15 16:36:25)
"yine aynı yerde" diye geçiyor haberde. o zaman haber geçmişte kalan bi haber değil? :(

  • dessy  (08.01.15 16:38:19)
  • Barbaros59  (08.01.15 16:55:03)