Bu böcek nedir? (capsli)

Kadirşinas Roma halkı,

Bu annesiyle cima ettiğiminin böceği son 1 aydır mutfakda peydahlandı. Şahıs çörek otu büyüklüğünde, elle dokunursak kendisini içine kapatıyor. ayaklarını falan çekiyor tam çörek otu gibi oluyor. yani çörek otuyla yan yana koysam kimse ayırt edemez.

i.imgur.com

Cinsini ve nasıl yok edileceğini bilen varsa süper olur.

bakliyat böceğine benziyor.

  • innerbliss  (08.01.15 08:55:23)
Oturup insan gibi konuşmayı denedin mi?

  • amator filozof  (08.01.15 09:30:28)
Of bizde de vardı bu top kafalı böcek. Kaynağını bulup atacaksın. Böceği de tenhada gördüğün yerde alıp pencereden atacaksın. Ben bireysel mücadeleyle köklerini kuruttum. Kolay gelsin.

  • uepuey  (08.01.15 09:54:44)
Böceklenen bir bakliyatınız olmuş belli ki. Onu bul, fırlat at.Bunları da tek tek gönder, yok olacaklar.

  • afush  (08.01.15 10:01:41)
Susam böceği derdim ben bunlara.. Nalet böcek!

  • lcha  (08.01.15 10:07:12)
miskete benziyor. yani biz küçükken misket böceği derdik. dokununca yuvarlanırdı hemen.

  • secilmis uye  (08.01.15 10:08:04)
Evde gecko besle o bütün işi senin yerine halleder

  • amator filozof  (08.01.15 10:09:55)
geckonun boku nolcek?

  • spankenstein  (08.01.15 10:18:29)
aynen o. eskiden dedem buğday satardı onun içinden çıktığını görmüştüm. bir şeyle dokununca top gibi oluyor falan. bakliyatları kontrol et. direkt onu yok et. o tür şeyleri de sıcak ortamda tutmamaya çalış.

  • uzunuzunilgi  (08.01.15 10:24:29)
tespih böceği o.
tr.wikipedia.org

  • saklubilig  (08.01.15 11:26:25)
kaynagi buldum arkadaslar, herkese tesekkurler.

nutella kavanozundaki tarhananın içine çöreklenmişler. işin ilginci o kapalı kapaktan dışarı çıkıp içeri nasıl girmişler bilemedim.

i.imgur.com
  • hasansabbah  (08.01.15 14:34:15)