izmir-hancıya nasıl gidilir?

buca dolmuşundan nerede inmem ve neye binmem lazım? küçük cafe sinden bahsetmiyorum, bu ata falan binilen büyük hancıdan bahsediyorum.. cevap verenin ellerinden öpeceğim..

hancı'nın içine hiç girmedim, fakat buca'da bir tane hancı biliyorum, o da heykel'deki
buca heykel durağında inince hemen girişinin önünde oluan hancı.

başka bir hancı daha mı var?
  • twang  (09.08.09 16:44:42)
heykelin orda benim bildiğim de. ben de girmedim ama gayet de büyüktür. bi ara at filan da vardı da şimdi yok artık herhalde. zaten olduğu zaman da ufacık bi yerdeydi. öyle at binilip de koşturulan bi yer değildi yani zaten. başka da hancı duymadım ben de.

yani dolmuşçuya heykelde ineceğinizi söyleyeceksiniz. aslında heykelden biraz geride, önünden geçerken görürsün herhalde.
  • tepedeki psychedelic adam  (09.08.09 16:56:23 ~ 17:01:43)
cevap vermekte geç kalmadıysam eğer, buca üçkuyulardan kalkan kaynaklar minibüsleri ve 177 numaralı eshot gidiyor oraya, dediğiniz yer buca gölet olması lazım.

  • miskinim  (10.08.09 00:21:56)