ya bana bi yardım edin kafamı yicem (nüfus cüzdanım kayıp)

adli sicil kaydı, ikametgah falan lazım. nüfus cüzdanım kayıp. onsuz da e devlet şifresi alınmıyomuş galiba. nüfus cüzdanının yenilerini almak üç beş gün sürüyomuş. bana bu evraklar yarın lazım ya :( nasıl çözcem.

nüfus cüzdanının yenisi 10 dakikada çıkıyor. Ama yarın devlet daireleri de tatil mi bilmiyorum.

edit: Hatta çıkartmaya nüfus müdürlüğüne giderseniz ikametgahı da oradan alabilirsiniz.
  • whoosie  (07.01.15 21:45:20 ~ 21:49:57)
normal bir insanın önceliği, ilk olarak kayıp olan nüfus cüzdanını yeniden çıkartmak olmalıdır.

o olmadan diğer belgeleri alman mümkün değil. o olmadan yaşaman suç.

edit. bu arada nufüs cüzdanını 5 dakikada veriyorlar.
  • mahone  (07.01.15 21:46:11 ~ 21:46:39)
direk nufus mudurlugunden is hallolur mu? karakola falan haber verme mecburiyeti var mi? bu arada evde bi yerde kayboldu, tehlikeli bi durum yok yani.

  • cosmicgadin  (07.01.15 22:07:16)
ehliyet varsa ben ehliyetle aldım e devlet şifresini.

  • dilligaf  (07.01.15 22:09:04)
nasıl 3-5 gün sürüyor. yahu bu kadar cahil bu kadar bilgisiz nasıl olabiliyorsunuz

  • yapma volkan  (07.01.15 22:38:48)
nüfus cüzdanı soruna cevap veriyorum. birkaç ay önce trye geldiğimde aynı işlemi yapmıştım.

1- bağlı olduğun muhtarlığa gidiyorsun n.cüzdanı kayıp belgesi alıyorsun. 1 foto ve 5 tl
2- o belge ve başka bir foto ile nüfus müd. ne gidiyorsun, 7 tl ödeyerek anında kimliği alıyorsun.
sana nüfus cüzdanını kaybettiğin için 81 tl ödemen gerektiği yazan bir kağıt verip mal müd. ne gönderiyor.
3- 2 hafta içinde mal müd. gidiyorsun, 81 tl yazmasına rağmen 61 tl ödüyorsun. makbuz veriyor ve kimliğini aldığın nüfus müd. ne teslim etmeni istiyor.

karakola da gittim, buraya bildirmenize gerek yok ancak evde kaybetmediğinize eminseniz bir gazete ilanı verin dediler.
  • sumuklu asilzade  (07.01.15 23:03:43 ~ 23:05:41)
İkametinin olduğu muhtarlığa oradanda bağlı olduğun ilçe nüfus müd. Gidiyorsun. Geri kalan iş akışı sende

  • filipis  (08.01.15 00:16:08)
yapma volkan, yeni cipli kimliklerden verirler diye dusundugumuz icin, onu arastirdik ve uc bes gun surecegi bilgisine ulastik. bilgili bi insan oldugun tarzindan cok belli oluyor, takdir ediyorum.

  • cosmicgadin  (08.01.15 07:08:47)