iddaa, futbol bahisleri nasıl düzenleniyor sizce

nasıl oluyor da sürekli şirketler kazanıyor, mesela en çok bahis yapılan maçların takımlarına maç şöyle bitsin diye haber mi uçuruyorlar, ne yapıyorlar?

Hep bahsedilen , bahis şirketlerinin parmağı var bu işte durumu saçma geliyor bana . Atiyorum her hafta en popüler 10 takimdan ( bayern barca real falan .. ) 2'si bile takılsa yeterli oluyordur . Sonuçta 'kasa' mantığıyla oynayanlar genelde bu şekilde bahis yapıyordur .

  • tsubasa  (07.01.15 21:42:40)
kar marjı denen bi' şey var. teknik detayına tam olarak ben de hakim değilim, o yüzden düzgün açıklayamıyorum. ama şöyle düşünün, hani rulette kazanma şansınız %49 mu ne ya, bahiste de kasaya giren paranın %90 civarında bir bölümü çıkıyor. oranlar buna göre ayarlanıyor.

bir futbol maçı düşünün. 1-0-2 seçeneklerinin tümüne eşit miktarda para yatırılmış. bu durumda sonuç ne çıkarsa çıksın, bahis firması kar ediyor. çünkü kasaya 100 giriyorsa bunun 90'ı çıkıyor. oranlar buna göre açılır. o yüzden bir takıma çok yüklenilmişse onun oranı düşer.

ha bu her maçta böyle değil. bazı zamanlarda bahis firmasının gümlediği de olur. ama bir gümlüyorlarsa iki kez gümletirler, ayrıca matematiksel olarak zaten avantajlı oldukları için ara sıra minik sıyrıklar alırlar sadece o kadar. her türlü para basmaya devam ederler.

bahis firmaları şikeyle mikeyle hiiiiç uğraşmaz. favori olmayan takımın oranı daha yüksek. o kazanacak olursa, ona oynayanlar kazanır sonuçta. giren yine bahis firmasına girer o mantıkla.

sen neye oynarsan oyna, bahis firması her türlü kazanıyor. bir tane maç yok. her şekilde dengeliyor adamlar onu oranlarla.
  • der meister  (07.01.15 21:48:06)
kasaya 100 girerse 90 sadece dandik bahis sitelerinde çıkar :) güzel bahis sitelerinde o oran 97-98'dir. bahis şirketlerinin para kazanma olayı da buna dayanır. toplamda her maçtan ortalama olarak %2-3 kazanıyorlar. baya güzel bir paraya denk geliyor bu da.

  • gaborit  (07.01.15 22:11:44)