İntihardan alıkoyan nedir sizi?

Sizi intihardan alıkoyan veya yaşamanızı gerektiren şey nedir?

24 izliyorum son sezona geldim. O yuzden su aralar edemem.

  • lionel andres  (06.01.15 23:06:31)
Intihara surukleyen birseyin olmamasi.

  • delifaruk  (06.01.15 23:07:08)
intihara bakış açım ve intihara iten hiçbir şey olmaması. ha bir de finaller var önümüzdeki 2 hafta.

  • nawar  (06.01.15 23:07:32)
intihar etmemi gerektirecek sebebim yok.

  • secilmis uye  (06.01.15 23:08:47)
Dünya'yı, yaşamayı seviyorum ve açıkçası ölümün ardındaki bilinmezlik bana çekici gelmiyo.

  • icomefromanatolia  (06.01.15 23:08:49)
Geçen tivitırda görmüştüm, niki unuttum:

"Valla ben de herkes yaşıyor diye yaşıyorum."
  • suskun  (06.01.15 23:09:19)
Başaramayıp sakat kalma korkusu

  • shejia  (06.01.15 23:10:09)
bu dunyadan fayda yok oteki de supheli

  • partizan  (06.01.15 23:10:38)
intihar isteğinin birkaç kere reflex olarak gelmesi başıma... onun dışında, dünyayı, yaşamayı, iyi-kötü-berbat-harika vs birçok duygu karşısında yaşadığım süreçleri görmeyi seviyorum.

ölümü ben tercih etmek istemiyorum. gelişinin bilinmezliği ilginç geliyor.
  • helios  (06.01.15 23:10:39)
Psikolojik problemler ağır depresyon halleri dışında bir insanın intihar söylemlerini kabul edilebilir yapabilecek bir neden yok. Benim de böyle bir sorunum yok. Onun dışında "Ölmek istiyorum bu dünyada yaşanmaz artık" tipi söylemlerde bulunan insanların ağır popülist ve aptal olduklarını düşünüyorum.

  • angelus  (06.01.15 23:12:38)
Henüz gerçek bir zorlukla karşılaşmadın sanırım.

  • phoenixboy  (06.01.15 23:13:20)
ya bi şekilde oyalanıyom. işte yok önümüzdeki hafta eurolig maçları var, işte yok efendim yazar olacam, yok efendim teknik direktör olacam böyle yuvarlana yuvarlana 25-30 yaşıma gelcem gibi. yaş kemale erip de "şunu yapacam bunu yapacam" için geç kaldığımda ederim herhalde.

  • der meister  (06.01.15 23:13:25)
Büyük konuşmamak lazım ama, üstesinden gelemeyeceğim bir güçlükle karşılaşmadım henüz.

  • IncredibleMau  (06.01.15 23:15:47)
şahsen 27yi bekliyorum.

  • ne desem bilemedim  (06.01.15 23:18:28)
Öyle doluydu ki hayallerle içim, intihar etsem, ölüm ruhuma düşmezdi. - Küçük İskender

Hakiki ve ciddi bir tek felsefi sorun vardır: İntihar. Hayatın yaşamaya değer olup olmadığını yargılamak, bu felsefenin temel sorusunu cevaplamaktır. - Albert Camus

Benim sanırım öfke ve kıskançlık. Ben gideceğim, ailem arkadaşlarım sevgilim filan yaşamaya devam edecek. Siz burda yaşamaya, yazmaya devam edeceksiniz. Olmaz öyle ama.
  • Cursed Chico  (06.01.15 23:18:49)
bundan sonra başka bi hayatın büyük ihtimalle olmaması.

  • spadæs  (06.01.15 23:19:02)
henüz bedeninizle olan ilişkiniz gerçeklikten kopmamışsa intihar etmeniz oldukça zor.
bence diyeyim.

  • sibertenik  (06.01.15 23:19:05)
Merak edio insan nolcak sonra diye, ya iyi olursa,ya iyiki hayattayım dediğimiz anlar gelirse,fifti fifti yani durum. İyi de olabilir kötü de..

  • Lola90  (06.01.15 23:20:08)
Bulunduğum durumdan daha kötüsünü düşünüyorum öyle zaman kazanıyorum o duruma gelince daha da kötüsünü düşünüp tekrar hayata karşı bir umut besliyorum böyle bir paradoks benimki, ama pek zamanım yok gibi.

  • docrivers  (06.01.15 23:21:57)
hayatçokda umursanacak bir mevzu değil,yaşa gitsin işde,nasıl olsa ölecez öne çekmek için çabalamaktansa anıyaşamak lazım.

  • jamswety  (06.01.15 23:25:21)
Cok sukur o durumda degilim. Ama olsam sanirim annem ve kardesim olurdu.

  • c1b2k3  (06.01.15 23:30:25)
Hayat çok güzel. www.youtube.com

  • Lim5  (06.01.15 23:31:12)
1. Su hayata kac kez geldigimiz belli degil bari herseyini gorup oyle gideyim
2. Sorunlarimi cozecek diye bir garanti vermiyor. Verse bir gun durmam.

  • badamli  (06.01.15 23:33:36)
spor, müzik ve edebiyat.

  • papillon7  (06.01.15 23:42:06)
hala kendimden umutluyum.

  • sheridans  (06.01.15 23:43:13)
1. sebebim yok.
2. inancım dolayısıyla edemem.
3. anam-babam-kardeşim
4. acısıyla tatlısıyla yaşamaktan zaten zevk alıyorum.
  • SPQR  (06.01.15 23:52:58)
Inanc ve Geride biraktiklarimin duyacagi uzuntu. Yoksa ederdim herhalde.

  • halitkin  (07.01.15 00:29:40)
korkuyorum ya. bir de aney çok üzülür diye.
onun yerine deprem olsa da bir ben ölsem diye düşünüyorum(ya da başka bi çeşit). beni uğraştırmayan bişey

  • fuckinginthebushes  (07.01.15 00:32:38)
Seçimlerim.dini inancım pek yok ama Allah'a inanırım,eğer bir gün intihar etmeyi düşünürsem,intihar etmekten herkesi geride bırakır başka bir ülkede yeni bir hayat kurarım.intihar bütün fırsatları engelliyor.belki yeni hayatta mutlu olurum kim bilir?

  • telet abi  (07.01.15 00:34:38)
evimin kadını çocuklarımın anası olma isteğim:D

  • mayaa  (07.01.15 00:39:27)
yasama ic gudusu. that's it. yoksa icimizde ise yaramaz oldugunu dusunup de gocmek isteyen cok kisi var.

  • yirtik foto  (07.01.15 05:23:28)
beden ve ruhen sağlıklı olmak en birincil nedenlerden birisi.. fakat hiçbir vakit inanç (dini) nedenim içerisinde değil..
psikolojik olarak duygu durumu kötü olan birisinin yaşama dair istekli olmaması ve anlam yükleyememesi, intiharı olası kılabilir.. stresle veya olumsuz yaşantılarla başedememe durumlarında, kişinin ailesinde de intihar öyküsü varsa muhakkak intiharı düşler, arzular.. lakin sağlıklı düşünebilen birisinin intiharı düşünebilme durumu 0 (sıfır)..

  • ademolog  (07.01.15 13:25:59)
sosyal hayatım için : umut

geri kalan her şey için : bilim
  • alm est  (07.01.15 13:26:49)