Şengen vize için ön yazı (Daha uzun vize istediğime dair)

Merhaba,

Bu kez şengene hollanda konsoloslugundan başvuracağım. Artık gına geldi şu vize ücretlerinden. 7 günlük gideceğim ama 1 senelik çok girişli vermelerini istiyorum. Hiç talep etmemiştim bu güne kadar, oradan buradan duyduğuma göre talep edilirse veriyorlarmış. Ben de şansımı deneyeceğim.

İşte 7 günlük seyahatim için ekte tüm belgelerim yer almaktadır. Bununla birlikte 5 ay sonra amsterdam'da gerçekleşecek X festivaline de katılmayı planlıyorum. Bu nedenle çok girişli 1 yıllık vize talep ediyorum gibi bir şey yazsam. Bunu ingilizce mi yazayım yoksa bir tercüme bürosuna verip hollandaca düzenletsem daha mı şık olur?

valla ekstra yazi versende almazlar.

formda istenen tarihler yazar, dikkate alinan odur, dikkate alinan ama ordaki tarih araligindan ziyade sizin rezervasyon ve giris amacinizdir.

bunlar disinda doktorsaniz, devlet memuru iseniz etc yani gittinigzde döneceginiz garantiyse uzun süre alabilirsiniz, yoksa vermezler.
  • kurnaz  (06.01.15 03:26:49)
o festivale gideceğinizin de bilgilerini koyun (uçak bileti otel rezervasyonu vs) o zaman verirler belki. yazıyla olmaz o iş.

  • argent dawn  (06.01.15 07:57:41)
Almanya konsolosluğu, 1 yıl istiyorum yazısı verdim, 3 gün tek giriş verdiler dalga geçer gibi. Üstelik 2. alışım.
Hayır işinde gücünde bilgisayar mühendisi normal bir insan evladıyım. Anlamıyorum, Almanya'ya kaçıp tuvalet mi temizleyeceğim yani..

  • afush  (06.01.15 10:08:22)