eldeki malzemelerle yemek tarifi

merhaba sevgili bolulu hasan ustalar,

elimde bir takım malzemeler var ve kendim bir seyler yaparsam genelde yaptıgım seylerden birini yapacagım icin farklı fikirler tarifler cıkar mı diye kosturdum buraya.. guzel bir fikir cıktıgı anda kosarak giderim mutfaga..

malzemeleri sayayım,
mantar, sosis, sucuk, patlıcan, biber, kasar peyniri, yogurt, patates, domates, sogan.. makarna, pilav gibi seyler var, onlar yapılabilir.. bir de butun tavugum var dolapta henuz dondurucuya atmadım.. tariflerde baharat onerisi dikkate alınır, cogu baharat var evde..

gelebilecek tarifin yanına corba yapabilirim, mugla tarhanası asla eksik olmuyor evde.. bir de kremalı domates corbam var hazır olarak..

her turlu tarife acıgım.. bekliyorum.. ocakta pismesi dısında fırınlanabilecek bir yemek tarifi de olabilir bu..

haydi bakalım pisssssmi..

o degil de, davet etsene yemege ya. cok fena.

mantarlı tavuk sote guzel gidermıs.
  • bryan fury  (08.08.09 20:54:15)
buna benzer sormustum:
(git: 41278)

  • ermanen  (08.08.09 21:02:58)
@bryan fury,
izmir'deysen atla gel üçyol metro'nun oraya :)

@ermanen, oradaki siteler ileride işime yarayacak gibi ama denenmiş ve güzel sonuç alınmış tarif peşindeyim şu an için..
  • frtslck  (08.08.09 21:14:23 ~ 21:14:33)
böyle bir site vardı yabancı bilen haber eder mi bana burdan sormuş olayım da soru sahibi kızmazsa.

  • buffy de vampir sayilir  (09.08.09 00:39:08)
yok niye kızayım ki soru sahibi olarak :)

aradıgın sey 2. cevaptaki duyuruda gecen site olabilir mi ? : www.cookingbynumbers.com
  • frtslck  (09.08.09 01:37:52)
vay evet budur tenks

  • buffy de vampir sayilir  (09.08.09 20:10:49)