Uydunet + ttnet arasında kaldım

Aylık 100 TL internet + tivibu için ödeme yapıyorum. Sınırsız yalın internet kullanıyorum. Zira ev telefonu kullanmadığım için vergilere boşuna para vermeyeyim diye açtırmıştım ama bu hizmet için benden 15 TL alıyormuş şerefsizler.

ttnet'i aradım. Dedim daha hesaplı kampanyalar var farklı firmaların teklif ettiği. Siz bana ne önerebilirsiniz? Telefon hattı açtıralım size, 24 ay taahhütleyelim, ayda 51 + 7 = 57 TL ödeyin sınırsız internet için diyorlar. Ama tabii tivibu ücreti de 15 TL. Bu durumda toplam paket 72 oluyor.

Gördüğüm kadarıyla uydunet kullanıcıları da çok ama yine de şikayetlerini de çok görüyorum. Devamlı internet kopması, sorunlar vs. bunlar beni gerçek anlamda çıldırtan şeyler.

Acaba diyorum tivibu'yu kaldırtsam mı? TV izleyen biri değilim ama ailem geldikçe gün içerisinde TV açık kalıyor. Genelde belli kanalları izliyorlar. TV izleyebilmek için illa Tivibu, Digiturk gibi paketlerimizin mi olması lazım?

Yardımcı olan? Fikir veren? Tavsiyede bulunmak isteyen?

Superonlineda kendi çapında sıkıntılara sahip. Bizim sözleşmeyi iptal edip sanki biz iptal etmişiz gibi ceza kesip şikayetçi olunca düzelen bir kurumdu.

Hepsi sıkıntılı.

Hangisini kullanıyorsun dersen babamı hangisi kandırırsa onu. Superonline tablet vermiş :)
  • EXXE01  (05.01.15 10:57:24)
uydunete geçecekseniz verdikleri kablosuz modemin yan odadan dahi çekmeyen beş para etmeyecek bir şey olduğunu gözönünde bulundurun.

  • bacardicola  (05.01.15 10:58:29)
kendi modemimi kullansam durumlar nasıl peki?

  • dessy  (05.01.15 10:58:58)
uydunet 10 numara hiç bi sıkıntı yok müş hizmetleri de 10 numara hemen gelip sorun olursa ilgileniyolar. hızda da ttnet gbi düşüşler olmuyor. ben de kablomodem olayına başlarda böyle tedirgindim ama geçtikten sonra dünya varmış dedim. ttnet in altyapısını kullanmaması bence büyük avantaj. çünkü ttnet misal benm yaşadığım yerde santral altyapısı eski diye 12-13 mbs den yukarı hız veremiyordu ama geçtim kablo ya 24-25 mbs stabilim. tavsiye ederim.
(reklam gbi oldu ama durum bu)ü
verdikleri modem evin her yerinden çekiyor.
(ayrıca modeme aynı anda 2 laptop, 1 tablet, 1 tv, 2 telefon bağlanıyor)
  • rentts  (05.01.15 10:59:34 ~ 11:00:19)
kendi modemini kullanamazsın. uydunet için kablo tv şart. kablo tv ise her ilde yok. hatta bir ilde olup her ilçede olmayabiliyor.
turksatkablo.com.tr sitesinden sorgulama yaptır. eğer varsa geç. modem kötü ama o kadar da değil.

  • sutlu nescafe  (05.01.15 11:06:31)
Ben sıfır sıkıntı yaşıyorum Uydunet'te. Net evin her yerinde çekiyor. Uydunet - Teledünya- KabloTV toplam 55 TL ödüyorum.

Modem ile sorun yaşayan arkadaşlara önerim: bağlantı kabloları arasında mutlaka splitter kullanılmalı. Hatta ben ekstra bir tekli splitter taktırdım ve modeme o splitter üzerinden gidiyor.
  • teknikekip  (05.01.15 11:08:38)
uydunet kendi modeminizi destekler mi bilmiyorum. arada güzel kampanyaları oluyor. adil kullanım kotalı olanına 54.00 TL falan veriyorum ben. kablo tv de var zaten. ama wireless çekmiyor deyince router falan satmaya çalışıyorlar. 15 metre ethernet kablosu almak zorunda kaldım. tahaddüt bitince superonline'e geçmeyi düşünüyorum. bağlatacaksanız modemin çekim gücünden emin olun onun.

  • bacardicola  (05.01.15 11:09:53)
teknikekip, sınırsız mı kullanıyorsunuz? kullandığınız paketin adı ne? hemen geçeyim!

  • dessy  (05.01.15 11:10:00)
Uydunet'te sorun yaşama ihtimali mahalleyle, sokakla, apartmanla ilgili. altı yıl anadolu yakasında, üç yıl da avrupa yakasında sıfır sorun ve hep vadedilen hızlar ile uydunet kullandım.

ama hep sorun yaşayanlar da var.
  • alperz  (05.01.15 11:10:16)
Teledünya Üst Paket
10 Mbps 50 GB EKOSINIRSIZ
KTV Bireysel

Toplam 51 TL ödüyormuşum.
  • teknikekip  (05.01.15 11:11:54)
uydunette 10mbit sınırsız 99 lira. kampanyalı olanlar hep adil kullanım kotalılar.

  • sutlu nescafe  (05.01.15 11:13:44)
ben bu terimlerin çoğunu anlamıyorum bile :(

kafam çok karıştı :(
  • dessy  (05.01.15 11:16:09)
Evde neti eşimle bir kullanıyoruz. 2 telefon sürekli bağlı ve ben online oyun oynuyorum. 50 GB bize haliyle yetiyor, artıyor bile.

Ayrıca, Uydunet'te sorun yaşayan arkadaşlar docsis 2 model modem kullanıyorsa değiştirsinler. O modellerde sorun olduğunu duymuştum.
  • teknikekip  (05.01.15 11:16:12)
uydunet kullanıyorum hiç kopmadı şimdiye kadar iyi ki geçmişim diyorum.

  • basond  (05.01.15 11:18:16)
@dessy

Net Hızımız 10 Mbps ama Adil Kullanım Kotası Var (50 GB) bunu geçersek (indirme/download) hız otomatik olarak o ay sonuna kadar 1 mbps (atıyorum) düşüyor.

Buna ek olarak teledünya üst paketini kullanıyoruz. belgesel kanalları mevcut ve yeterli. kanal listesi: www.turksatkablo.com.tr

KabloTV zaten her odaya bağlayabiliyorsun. Bildiğin anten kablosu. Senin ev içinde yaptığın kablo dağılımına bağlı.
  • teknikekip  (05.01.15 11:18:32)
sınırsız olursa 1 ay içinde istediğin kadar veri indirebilirsin.
ekosınırsız olursa bulunduğun pakete göre veri indirme hakkın oluyor. o hakkı doldurduktan sonra hızın 3mbit'e indiriliyor. ay başında tekrar yükseltiliyor.
örneğin 10mbit 25gb eko sınırsız paketine abonesin. ayın birinde 5-10 tane film indirip 25gb'ı doldurdun. ayın sonuna kadar 3mbit kullanıyorsun.

anlamadığın başka bişey varsa anlatalım. ama önce kablo tv şebekesi var mı sokağında onu öğren. boşuna araştırma yapma.
  • sutlu nescafe  (05.01.15 11:21:25)
kablo tv şebekesi yokmuş bulunduğum yerde. oysa işlek bir yer, anlamadım neden. bu durumda uydunet kullanamıyor muyum?

  • dessy  (05.01.15 11:28:23)
kullanamazsın apartmanda kutu yoksa

  • basond  (05.01.15 11:29:30)
sokakta varsa apartmana çekerler ama sokakta bile yoksa uyduneti unut.

  • sutlu nescafe  (05.01.15 11:30:34)
uydunet'ten sikintim yok. teledunya ust paket (bol belgeselli hd'li paket)+25 mbps 5o gb AKK'ya modem ucreti dahil 53 tl veriyorum. kopma falan mahalleye gore degiyor, bizim burada sorun olmuyor fazla. kendi modemini de kullanabilirsin ama ttnet uyumlu modem olmaz. alirken router olmasina dikkat et ve kurduktan sonra uydunet'i arayip mac no'sunu kaydettirip aktive et. gerci kendi verdikleri modemle sikintim olmamisti, evin her yerinden cekiyordu... akk bitince hizin dusuyor, ama surunmuyor. 10 mbps'den 3 mbps'ye dusuyor. 25'te henuz paket asmadim:)

apartmanca imza toplarsaniz gelip kablo dosuyorlardi eskiden, sene 2001 falan..
  • no avalon  (05.01.15 11:43:04)
dilekçe yazabilirsiniz dediler ama bir tek dilekçe ile ne kadar süre beklerim bilemiyorum. yine de denerim tabii fakat şu aşamada B planı oluşturmam lazım.

uydunet madem seçemiyorum, geriye kalan seçeneklerden mecburen ttnet kalite açısından daha avantajlı. peki, tivibu'yu kapatsam, hiçbir şekilde kanal d, show tv gibi kanallara ulaşamıyor muyum?
  • dessy  (05.01.15 11:46:02)
normal anten takarsan izlersin ama çamur gibi parazitli görüntü alırsın. uydu anteni varsa ucuz bir alıcıyla da halledebilirsin. bir de turkcell tv olacaktı tivibu gibi. ona bak istersen.

dilekçeye güvenme. yazılan dilekçeye altyapı giderini ödeyin(11.000 lira) çekelim sokağınıza demişlerdi birine. sözlükte entry olarak vardı.
  • sutlu nescafe  (05.01.15 11:52:11)
ben uydunet kullanıyorum 46 tl + modemli bir paket almıştım iyi valla arada sırada mala bağlıyorlar telefon açıyorum yarım saatte düzeltiyorlar yetmezmiş gibi eve geliyorlar sabah saat 9da adamı görünce kapımda abi düzelttik dediler ben atlet don dedim noluyo laaaaaaaan arada modem mala bağlıyor kablosuzundan performans bekleme modemin üstüne telefonu koydum internet bağlantısı yok diyor bazen pcyi açmam gerekiyor kablosuz modeme ulaşabilmek için öyle işte ttnette arıza kaydı bırakıyorsun ne arayan var ne soran var he de geç mantığıydı

  • Kozmik_Rakun  (05.01.15 11:59:20)
yıllardır uydunet kullanıyoruz. 2000'li yıllardan beri. 2004-2006 arası ttnet'e geçme talihsizliği yaşadık. koşarak geri döndük. televizyon ve internette uydunet iyidir. tavsiye edilir.
edit: bursa merkez, ayık olun

  • cliquot  (05.01.15 12:05:38 ~ 12:12:10)
Tv izliyorsan kablolu yayın için iyidir. National geo filan , güzel kanallar vardı. Nette de kopma olmuyor artık, eskidendi o.

Hız önemli değilse ve ttnetin tekelciliği sorun değilse ona geçebilirsin de ben fiber kulalnıyorum süperonline. Kesilme olmuyor. Ama tabi uydunet kadar ucuz değil. Hızı tatmin edicidir.
  • Cursed Chico  (05.01.15 12:18:44)
normal anten + uydu anteni yok sanırım binada. varsa da bilmiyorum. bu durumda mecburen yine aynı firmada kalmam gerekecek diye anlıyorum. fak.

  • dessy  (05.01.15 12:24:17)
Uydu anteni vardır binada. Olmasaydı Tivibu kullanamazdınız.

  • auroraaurora  (05.01.15 12:26:52)
@auroraaurora, peki uydu anteni olunca tivibu'yu kapattırıp apartmanın uydusundan kanalları izleyebiliyor muyum? kulağa saçma gelen sorular soruyor olabilirim ama bildiğim bir konu değil, anlamaya çalışıyorum.

  • dessy  (05.01.15 12:29:06)
Sizin evde uydu kablosu vardır zaten. Kutu almanız lazım. Onun da iyisi çok ucuz değil. Ama her ay boşuna para vermekten kurtulursunuz. Bir de televizyona takılan kartlar varmış galiba. Kutu yerine onu da kullanabiliyormuşsunuz. Uydu antenciye sorun diyeceğim; ama onlar da kutu kakalamaya çalışıyor. Bana kakaladılar en azından.:)

  • auroraaurora  (05.01.15 12:36:42)
Apartman yöneticisine/kapıcısına sor; bu apartmanda merkezi anten sistemi var mı? diye. Evet var derse gider 30-50 TL arası bir receiver alır takar izlersin TV. Tivibu'yu kapattırıp oradan tasarruf edersin en azından.

  • teknikekip  (05.01.15 13:18:18)