Açılın ben doktorum diyenler reçetemi inceleyebilir mi ? (Üroloji)

En son 15 gün kadar önce beraber olduğum partnerimden kendisinde vaginal akıntı,kaşınma ve tahriş olduğuna dair bilgi aldım. Yurtdışında yaşıyor ve doktora yarın gidecek ancak ben olay ciddi olabilir diye ve kendimden emin olduğumdan 31 Aralıkta üroloji doktoruna gittim. Doktor idrar tahlili istedi ve el ile muayene etti ayrıca bende akıntı olup olmadığını kontrol etti. Sonuç olarak idrar tahlilim negatif çıktı. Akıntı olmadığını da gördü. Ancak koruyucu olarak bir tedaviye başlamamız lazım dedi ve aşağıdaki ilaçları yazdı. Bunları ekşi sözlükten araştırdığımda çok ağır antibiyotikler olduğunu gördüm. Sizce bunları aynı anda kullanmak çok ağır gelmez mi ? bir doktora daha gideyim mi ? Teşekkür ederim.

Teşhis olarak Üretrit yazmış.
Reçete:
Tetradox Kapsul 2 haftalık tedavi
Novosef 1 gr. Flakon 3 günlük tedavi (sabah akşam popoya iğne)
Zitromax 500 mg 3 Tb. 3 haftalık tedavi (3 gün iç 4 gün ara ver şeklinde)

Not: Türkiye'deki partnerimde hiç bir sorun yok.

Doktor değilim, reçete hakkında da bir fikrim yok. Fakat ikinci bir doktora görünmenizde fayda var.

  • liriamer  (04.01.15 19:50:48)
doktor degilim ama novosef cok kuvvetli degil mi koruma amacli garip geldi

  • sinatra  (04.01.15 19:54:45)
doktorum
bu durumlarda birden çok antibiyotik aynı anda verilir. hatta cinsel partnerlerin de aynı tedaviyi alması gerekir

  • la noix  (04.01.15 20:08:11)
doktorlar anlamaz bu konulardan. sözlükteki zırtopozlar çok daha iyi bilir.

  • fayfim  (04.01.15 20:10:14 ~ 20:10:21)