kendi vesikalık fotoğrafını çekme

şu linkte iki yöntem verilmiş, birini uygulayıp yapıcam bunu da sonraki aşama nedir onu bilemiyorum, yani resmi kaydetip nereye götürücem, ebatları ne olacak, kaça patlar gibisinden sorularım var, tşk.

www.sordum.net

herhangi bir fotoğrafçıya götür, bunları vesikalık istiyorum şu kadar olsun de.

aynı parayı alacaktık abi niye şeyettin ki diyecek.
  • m murphy  (04.01.15 10:13:40)
fotoğrafçılar kendisi resim çekip getiren kişilerden aynı parayı alıyor gene. o yüzdenr esmini kendin çekmen fiyat olarak bir şey değiştirmez.

ama ben de kendi vesikalığımı kendim çekerim hep. bok gibi çıkmıyorum böylece.

bir şey yapmana gerek yok, resmi fotoğrafçıya ver o ayarlaryıp çıkartır. böyle 6şarlı yapmana gerek yok.

ama resim kağıdı alıp kendin yazıcıdan çıkartabilirsin o zaman lazım olur.
  • peace.on  (04.01.15 10:15:05)
Sırf fotoğrafçılara para vermemek için renkli güzel baskılı yazıcım var. Bütün tanıdıklarımın fotoğrafını ben çekip çıktı alıyorum evde...Sizde alın evinize güzel bi yazıcı herkese faydanız olsun. 6 tane resme 10tl vermeyin.

  • seindfeld  (04.01.15 10:20:50)
1- vesikalık fotoğraf makinesiyle çekilir
2- 10x15cm boyutlarındaki fotoğraf kağıdına 4 adet gelecek şekilde bilgisayarda boyutları ayarlanır
4- hazırlanan dosya usb belleğe atılır.
5- en yakın mediamarkt, teknosa vb. gibi yerlere gidilir
6- usb'den baskı alabilen cihazlara usb takılır
7- 10x15 boyutlarında 6 adet baskı alınır. 24 adet vesikalık elde edilmiş olur.

fotoğrafçılar elden götürülen dosyanın çıktısı için vesikalık parası istemeye devam etsinler. bu kafayla çok para kaybederler.

bu yöntemle 24 adet vesikalık ortalama 2,1 liraya mal edilebilir. 10x15 baskı fiyatı 35 kuruştur.
  • mr.goodcat  (04.01.15 11:57:01)