tezimin son cümlelerini yazdığım

şu anlarda biraz gaza, biraz takdire, biraz enerjiye ihtiyacım var. bi yardım edin be.

aslında bitmesini istemiyor gibiyim. 1,5 yıldır birlikteyiz sonuçta. aramızda büyük bir bağ var. ve birkaç saat sonra bu bağ kopacak. o sayfalar artık benim olmayacak. çok duygusalım şuan. aslına bakarsanız bir sürü eksik var. yazmak istediğim bir sürü şey var. yarım dönem daha uzatsam mı acaba?

bence uzatmayın, artık o konuda uzmanlaştınız ve belli noktalarında daha söyleyecek şeyleriniz var, şu an için bu kadarı yeter, ilerde aklınızda kalan noktaları daha derinlemesine araştırıp yayınlarsınız. o eksikler de önizleme olsun, o konularda to be continued.

  • alice practice  (03.01.15 21:18:51)
Uzatınca cok daha zor oluyor. Bitsin gitsin hemen az kalmış

  • mellifica  (03.01.15 21:20:55)
ben de tezime bugün başladım. yazmaya da değil, araştırmalara bugün başladım ve 4 ay sonra teslim etmem gerekiyor. napcam laaan ben

  • peace.on  (03.01.15 21:21:15)
valla daha konu bulamamış biri olarak geçmiş olsun diyebilirim, ben düşündükçe önümdeki günleri gözümde büyüyor herşey :(

  • discopolice  (03.01.15 21:22:45)
@peace.on ve @dispolice moralinizi bozmak istemem ama hayatımın en zor 1,5 yılı idi. tezle uğraşmadığım dönemlerde bile her saniye aklımdaydı. 1,5 yıldır bir an olsun tezi düşünmeden yaşamadım :/ psikolojim bozuldu ulan. bitsin, bitsin diye ağlıyordum 1 hafta öncesine kadar. şimdi ise saatler sonra bitecek. hepsini son bir kez okuyacak dermanın bile yok. ama mesela son bölüm olmadı. 2 alt başlık daha ekleyebilirdim. bu kadar uğraştıktan sonra eksik olduğunu düşünmek çok fena. tez yazan herkes bu tribe giriyor mu? normal olduğunu söyleyin lütfen

  • sheridans  (03.01.15 21:25:57 ~ 21:26:30)
zor kısmı şimdi başlıyor. hocan bazı kısımları düzeltmeni isteyebilir. yazılmış bir şeyi düzeltmek sıfırdan yazmaktan çok daha zor bilirsin. hele bu "bir sürü eksik var" kısmından hoca da haberdarsa, ayvayı yedin.

  • ron dennis  (03.01.15 21:27:38)
Benimkini veriym yaz

  • cecilia  (03.01.15 21:32:07)
@ron, bunlar son düzeltmeler. o kısımları geçtim yani (çok şükür). hocam, iyi bir iş çıkardın, diyor ama işte bana hep eksikmiş gibi geliyor. daha çok görüşme yapabilirdim mesela vb. ne biliyim.

  • sheridans  (03.01.15 21:32:15)
valla bence normal. lisans tezimi yazarken benim de öyleydi, şimdi yüksek lisans tezimi yazacağım ama lisans tezime göre -doğal olarak- çok zor bir konu ile karşı karşıyayım...

allah'ım!... bak beni de telaşlandırdın ya gidip biraz makale okumalıyım hemen.
  • peace.on  (03.01.15 21:33:12)
Helal olsun, darısı başıma, daha konu belirleyemedim amk.

  • buff  (03.01.15 21:41:21)
  • galadnikov  (03.01.15 21:46:01)
hodja işe iyi diyorsa zımbala gitsin arkana da bakma.

  • namus ninjası  (03.01.15 21:49:31)
@galadnikov linki danışmanıma gönderiyorum şimdi :))))

  • sheridans  (03.01.15 21:53:38 ~ 22:16:30)
Benim tez disiplinler arası, kuramsal birşeydi. Bölüm hocalari hiç onaylamadi ama bölüm bşk ve ununu elemiş bi prof olan tez danışmanım (rip) sen ne yazsan kabulüm, sana güveniyorum, dedi ve bi daha da hiç ilgilenmedi:s Devamında başvurduğum kimse de danışman gibi sahiplenip ilgi gostermediginden tezimi 2 senede büyük acılar çekerek ve olup olmadigindan asla emin olamayarak yazdim. Okb hortladı, panik atak baslar gibi oldu vs. Sunumuma geç gidecek kadar son dakkaya kadar biseyler ekleyerek geçti ve nihayetinde bitti bi şekilde. Sonuçta tezimi maziye gomdum ve adını anmadım senelerce. Ama kisisel ve mesleki gelişimime katkısı paha bicilemez oldu. Mesleğimi farklı bir disiplinin gözüyle izlediğimde, bilmedigim pek çok şey olduğunu farkedip onları toparlamak durumunda kaldim. Kurami a'dan z'ye belledim. Tr kaynak olmadığından kasmaktan dil puanim 60lardan 90+ya çıktı kendiliginden. Lisans sonrası teklif edilen ancak kendime guvenemedigimden reddettiğim öğr gör olayına baslayacak donanım ve cesareti kazandım, vs vs.

Geçenlerde uluslarası bi kongre kapsamında bir calistay için bi meslekdasim teklifte bulundu, sen de biseyler anlatır misin diye. Tezimden bi bölümü sunayim, kolay olur diye dusundum ve yıllar sonra ilk kez elime aldım tezimi.. valla okumaya doyamadim, fakat ne yazmışım! :p Hala bilimsel anlamda gecerliliginden emin değilim yöntem bakımından ama, cikardigim bir iş olarak baktığımda gerçekten sağlam olmuş diye düşünüyorum.

Soruya cvp, bir tez hiçbir zaman bitmez, deadline'i gelir :)
  • manuel mandalina  (03.01.15 22:30:01)
Şimdi doktoraya cesaret edemedigimden basladigim 2.ylisansin ders dönemi bitmek üzere. Tez yazmayı düşünmüyorum ama yazacak olsam ylisans tezi çıtır çerez gibi geliyor :p

  • manuel mandalina  (03.01.15 22:31:34)
ilgisiz tez danışmanları ölsün. gereğinden fazla uzayan tez dönemleri ölsün. rica ediyorum olsun bunlar.

hatırlayınca bile tüylerim ürperiyor. zaten 3-5 kişi ancak okuyacak o tezi. allahını seversen ver gitsin.
  • devilred  (03.01.15 22:35:07)