Kebab askerlik diye bir olgu var mı?

Yoksa ölümü gösterip sıtmaya razı mı ediyorlar insanı? Arada duyarım 'abi benimki harbiden iyiydi bittiginde üzüldüm inanırmısın' gibi yaklasımlar.Dogruluk payı olabilir mi?

valla "abi benimki harbiden iyiydi" cümlesini ben dahil birçok kişiden duyabilirsin ve de pek yalan değildir. ama "bittiğinde üzüldüm" kısmı , tabi istisnalar her zaman olabilir ama, pek gerçekçi görümüyor. askerlik bitince orada tanıdığın insanlardan ayrılmak zor gelebilir insana, ki benim için de öyleydi. ama oradayken insan bir günün dahi hesabını yapıyor.

  • yorkasef  (08.08.09 12:11:23)
evet. misal ben. gerçi orduevine gelmeden aralık ayında 1 ay suyu, duşu ve kaloriferi yanmayan beton binada yattık ama sonunda komutan orduevine gideceksin dedi ve 7 ay bildiğin ekmek elden su gölden askerlik yaptım. ayrıca bu iş torpille olmadı. ben geçtikten sonra bizim dönemden tugayda olan 24 piyade asteğmenin bazıları gıcık oldular. aralarında subay çocukları falan vardı torpil yapmaya çalışmışlar. yani diyeceğim o ki bu işler biraz kısmet işi rahat ol ne yapman gerekiyorsa onu yap. iyi şanslar.

  • yazar kasa  (08.08.09 13:00:28)