Yabanciya hediye etmelik kitap

Bir Turk tarafindan yazilmis ve Ingilizceye cevrilmis bir kitabi yabanci bir arkadasa hediye etmek istiyorum. Istanbul ile ilgili olabilir veya bizden bi seyler iceren baska bir kitap. Tavsiyeleriniz var mıdır? Orhan Pamuk, Istanbul Hatiralar ve Sehir kitabini düşündüm ama cok mu yuzeysel kalir, kendisinden falan bahsettigi icin?

jeneriklik bişey olsun istiyorsanız ve düşünce dünyanıza aykırı değilse nutuk olabilir.

  • error522  (03.01.15 16:12:51)
ben kanada'da evini kiraladığım kıza ve annesine saatleri ayarlama enstitüsü'nü hediye etmiştim.

  • puc  (03.01.15 16:17:30)
Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nün çevirisi çok güzel bir hediye olabilir. Kapak tasarımları da çok güzel hem.

  • m e l t e m  (03.01.15 16:20:55)
Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi olabilir.

  • mutlusismankedi2015  (03.01.15 16:24:00)
elif safak'i da cok seviyorlar nedense, kitaplarinin büyük cogunlugunun ingilizcesi de var piyasada.

  • jaygatsby  (03.01.15 16:58:35)
aziz nesin
nazım hikmet
sabahattin ali
  • kablelvuku  (03.01.15 16:59:53)