Yaşamak İstediğiniz Yer

Avrupa oldum olası bana soğuk bir yer gelmiştir ve iklim yaşamsal faktörlerimizi etkileyen çok önemli bir unsur. AB standartları benim gibi Orta Doğulu bir genci ihya eder ama hayal bu ya diyorum hem AB standartlarının altına düşmesin hem iklimi güzel olsun. Hemen aklıma 2 sene önce yaptığım Florida ziyareti geliyor ve benim tercihim Orlando oluyor. Hem şehirde müthiş bir düzen ve saygı var, hem çevrede arabanızla rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz inanılmaz tabiat güzellikleri mevcut. Cuma ve cumartesi geceleri de çok iyidir. Benim için ideal bir yer, Orlando. Sizin böyle bir lüksünüz olsa nerede yaşamak isterdiniz?

Açıkçası yakında ben de Florida'ya gidiyorum bir süreliğine ve tam senin seçtiğin nedenlerden dolayı. Ama hayalim Mallorca ve Valencia, özellikle Mallorca. Hem tabiat, hem şartlar, hem eğlence için. Bir de Avusturalya'da birtakım yerler. Sıcak olsaydı Kanada olurdu ama ben İstanbul'da dışarı çıkamıyorum soğuktan.

  • aychovsky  (03.01.15 12:24:07 ~ 12:25:14)
italya'dayım, avrupa'dan fazlasıyla soğudum. cevabım Rusya'nın küçük bir köyü olabilir. Rus romanlarının etkisi büyük...

  • boorphy  (03.01.15 12:24:16)
Berlin.net

  • aeroflot  (03.01.15 12:25:44)
Ben direkt Ekvador'da falan yaşamak isterdim.

  • buff  (03.01.15 12:25:59)
isviçre ya da avusturya, hangi şehri olursa

  • isadora  (03.01.15 12:36:32)
Pattaya

  • paudi  (03.01.15 12:40:15)
turkiye'de guney ege ya da yunanistan ege kiyilarinda bir yer

  • exlibris  (03.01.15 12:41:44)
Avustralya sidney veya melbourne. Çünkü dünyanın en yaşanılabilir şehirleri.

  • error522  (03.01.15 12:42:08)
dublin

  • battal gemalmaz  (03.01.15 12:48:16)
Melbourne in havasi inanilmaz dengesiz. Cekilecek gibi degil.bu havasiyla nasil dunyanin en yasanabilir sehri anlamiyorum.

  • baldur2  (03.01.15 12:48:31)
nyc.

klasik ama klasik degil. kendimce cok gecerli sebeplerim var. bende kalsin.
  • papillon7  (03.01.15 12:52:12)
15 sene isviçre'de yaşamış ve en yaşanılabilir dediğimiz şeyin en mutlu demek olmadığını bilen birisi olarak, küba. hemingway'in ihtiyar balıkçı ve deniz'i yazdığı sahil olabilir mesela.

  • gmzo  (03.01.15 13:03:21)
Lizbon.

  • rivulet  (03.01.15 13:05:52)
los angeles

  • green green curly fries  (03.01.15 13:15:44)
Güneşli ve cıvıl cıvıl bir yer olsun. Medeniyet soğuk memleketlerde ama ne yapalım ben yaz insanıyım.

Geçici bir süre olsa İtalya'da kafa dağıtmak isterdim ama kalıcı olarak yerleşmem. Avustralya'da çok çeşit yılan ciyan var orası olmaz.

ABD'yi pek bilmiyorum geniş bir coğrafya belki istediğim gibi bir yer vardır ama bu silahına, evine düşkün Amerikalı stereotipi beni biraz rahatsız ediyor. Doktora vs. için şansımı zorlayacagim.

Güney Kore'yi görmek istiyorum, Japonlarla birlikte bu cekiklerde nasıl bir çalışma disiplini var merak ediyorum. Eğitim almaya gitmek isterim. Buralar da güneşsiz.

İrlanda, gocmenlik için pek parlak bir yer değil ama yesilligini acayip seviyorum.

Aslında Türkiye iklimi, doğası ile çok güzel ama malum sebepler.
  • Lim5  (03.01.15 13:20:22)
iskoçya veya irlanda'da yaşamak isterdim.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (03.01.15 13:23:03)
İmkanım olsa ultrazengin olsam uzakdoğu harüç her yerde m0lk sahibi olur dönem dönem yaşarım. Örneğin ilk aklıma gelen italya napoli aciyip isterim,avusturalya sdney, fransa güney sahilleri,kesinlikle istanbul boğaza nazır, amerikada kaldım tam bana hitap etmiyor ne biliym belki l.a. tarafları olabilir ama.
Gerçeğe gelecek olursak acayip şekilde varı yoku satıp kaş kalkana yerleşesim var.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (03.01.15 16:22:13)