bundan 20 sene sonrası için ne alınıp saklanabilir?

mesela tasolarımı keşke atmasaydım diyorum. ya da futbolcu kartlarımı. cipslerden ya da sakızlardan çıkan çıkartmaları.

şimdi ne alsam 20 sene sonra bunlar gibi çok nadir bulunan şeyler olabilir?

alacağım şeylerin günlük ulaşılabilen şeyler olması lazım, çeyrek altın falan saklayamam :)

gitar. ağacı bekledikçe değerlenir.

  • gozyakansakiz  (02.01.15 16:25:36)
elektronik olmaması lazım. mekanik bir şey olsun ve karmaşık bir şey olsun.

ya da kinder supriz şirinler koleksiyonu olabilir, hala var mı emin değilim
  • emfuzi  (02.01.15 16:26:29)
aslında amaç para kazanmak da değil, nostalji olsun diye :)

  • thracian  (02.01.15 16:26:35)
tasolarım hala duruyor futbolcu kartlarım da öyle :) ama seri vs olarak değil ne yazık ki...
günümüz içinse kinder sürprizin şirinler 1 ve 2, sünger bob var :) bir de buz devri ama o tam değil :/

  • sen de git sen de unut  (02.01.15 16:30:44)
ben iddaa eklerimi saklıyorum eheh. hem kendim yazdığım için hem de 20 sene sonra bakmak için öyle. hoşuma gidiyor. mesela şimdi de elimde 80'lerden bir gazete olsa çerçeveletip duvara asarım. hoş. 2035'te de bu zamanın gazetesini, daha da eğlencelisi iddaa ekini okumak çok güzel olur benim için. daha doğrusu saklamak. ne okuycam aynı sayfayı sürekli.

bakalım o zaman gazete kalacak mı, tasarımları nasıl olacak, dil ne kadar değişmiş olacak, futbol takımları ne kadar değişmiş olacak, ne bileyim şimdi serie a'daki torino o zaman nerede olacak... ona bakmak için. saklıyorum.
  • der meister  (02.01.15 16:33:58)
ben de bir sürü şey vardı annem atmış.

tasolar vardı bir torba.
bilyeler vardı.
kinder koleksiyonum vardı.
bir sepet dolusu eski oyuncak vardı.
  • cemiyetin unlu simasi  (02.01.15 16:39:35)
ben mesela üniversite zamanında( Çanakkale de okudum ) bozcaada şarabı aldım hala da duruyor 4 sene oldu.Saklıyorum benim için önemli ve değerli. Sen de böyle kendin açından değerli olan bir şeyi saklayabilirsin.

  • verbanadüşlerimi  (02.01.15 16:40:04)
taso dedin, bir ton vardı, kayboldu hala yanıyorum :)

analog olan her şey olur, ne bileyim kasetler bile şimdiden antika oldu.
  • doxanikee  (02.01.15 16:45:41)
Çok çok uzun vadeli bir şeymiş :)

  • Cursed Chico  (02.01.15 17:36:47)
şimdiden al çalışır durumda ericcson a1018 falan. veya daktilo al. antika çakmak ibelo falan. üretimi durmuş şeyler bul işte. mobylette motosiklet olabilir. güzel bi bisiklet, mızıka, üretimi durdurulmuş kaliteli bir kalem (ince rotringleri bilen bilir), antika saat falan işte

  • icim urperiyor  (02.01.15 18:10:11)
dergi olabilir. ilgi alanına göre uykusuz vs...

  • drystedb efficacious  (02.01.15 18:19:03)
tekirdağ'da üretilen tekirdağ rakısı. söylentilere göre tekirdağ'da ki fabrika kapatılıp rakı üretimi nevşehir'e kaydırılacakmış.20 sene sonra da tekirdağ üretimli rakıların piyasası çok olur.

  • anti silence  (02.01.15 18:38:27)
Bisan marka dede bisikleti.

blog.bisikletcim.com
  • yirmisantim  (02.01.15 18:54:38)
ilgi alanın olan veya yaşamına giren şeyler olsa daha iyi olur bence. sonuçta kendin için saklayacaksın.
bende hababam sınıfının afişi var mesela, tee 76-77 yılından kalma. yatılı okul anısı olarak saklamıştım. 80 mb lık hard disk var, 35 inç 5,25 inç floppy disketlerim duruyor, müzik kasetlerim duruyor. 80 li yılların almanakları, 80 öncesi dergilerden bazıları duruyor.
çocukların tasoları da duruyor onları da atmadım. ilk frp izmircon afişi, doğankardeş dergileri, ilk defterleri resimlerinin çoğu ohoo bissürü şey daha atmadım, saklıyorum. evlenene çeyiz niyetine veriyorum :p
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (02.01.15 19:09:38)