Yeni metrolar neden "koyun" kokuyor?

Evet, bildigin koyun kokuyor bunlar. Mesela Kadikoy-Kartal metrosu da ilk basladiginda feci sekilde koyun kokuyordu aracin ici, simdi eskisine gore daha az kokuyor. Ama yine koyun kokuyor. Avrupa yakasinda da ilk geldiginde koyun kokuyordu yeni araclar metroda. Niye?

döseme yapistiricisi kokuyor. havalandikca geciyor kokusu.

  • jaygatsby  (02.01.15 00:02:08)
izban +1 yıllardır böyle. bu soruya cevap lazım !

  • vincentvega  (02.01.15 00:02:14)
İzban kokusu da yenilikle alakası yok. :D

  • Lim5  (02.01.15 00:03:34)
@lim5 var. Yeniler kokuyor, eskiler degil. Daha onceki metrolar da yeniyken kokuyordu.
Edit: Istanbul icin soyluyorum.

  • delifaruk  (02.01.15 00:04:23 ~ 00:05:10)
dezenfektasyon sıvısı var ondan dolayı.

  • efrasiyab87  (02.01.15 00:05:37)
hala birileri 'çünkü akpliler koyun' dememiş bekliyorum alksjdks

ya yeraltı şeysleri hep öyle kokuyo sanki, ama sözlükte dedikleri kadar abartı koku hiç bir yerde denk gelmedim ben ki çok kullanıyorum
  • emirkulu2  (02.01.15 00:09:58)
havalandırmanın kötü olmasından, yer altında olmasından, nemden. dünyanın bütün metroları kokar. bu böyle.

  • fayfim  (02.01.15 00:10:35)
eskiden şişhane taksim arasında gidenlerde de vardı bu koyun kokusu, şu koltukları L şeklinde olanlardan bahsediyorum. evet var böyle bir şey.

taksim hacıosman yönünde çalışanlara göre daha eski modellerdi. havalandırmaları falan kötü olduğundan olabilir. diğerlerinde kokuyor bu demedim çünkü.
  • geven kafa  (02.01.15 00:17:20 ~ 00:18:20)
@fayfim Turkiye disinda hicbir metroda o kokuyu almadim. Avrupa metrolari cok guzel kokmuyor evet ama "koyun" kokmuyorlar.

  • delifaruk  (02.01.15 00:26:29 ~ 00:27:09)
tramvay öyle koktu yıllarca bu ara duymuyorum ama. belki de artık koku almıyorumdur.

  • klar  (02.01.15 00:29:52)
Doseme yapistiricisidir diye tahmin ediyordum ben de. Cunku yeniler kokuyor, zamanla koku azaliyor. En mantikli cevap bu gibi geldi.

  • delifaruk  (02.01.15 00:32:21)
hafta içinde çeşitli işlerim nedeniyle istanbul'daki tüm metro, marmaray, füniküler, tramvay, nostaljik tramvay gibi aletleri kullanmam gerekiyor. kadıköy-kartal metrosu ilk günlerden beri aynı şiddette koyun kokuyor, çok net. başkaları da çeşit çeşit kokuyor ama böyle değil..

  • manuel mandalina  (02.01.15 00:47:23 ~ 00:49:02)
Kadıköy Kartal Metrosu acayip derece koyun kokuyordu. Artık baya azaldı. Bitmek üzere hatta koku. Döşeme yapıştırıcısı mı bilmem ama kullanılan kimyasallardan biri diye biliyorum ben de. Zamanla geçiyor etkisi sanırım. Neredeyse 2 sene boyunca geçmedi ama.

  • harzem  (02.01.15 01:04:24)
Çok basit. Kurban bayramlarında çuval ve torbalarla et taşınırken akan kanların ve diğer sıvıların kokusu siniyor

  • amator filozof  (02.01.15 01:23:09)
Kesinlikle kadıköy-kartal ahır gibi kokuyor.Başka hiçbir metro,tramvay öyle kokmuyor çok ilginç.

  • lansta  (02.01.15 01:24:40)