thy neden zarar ediyor?

Sb.

zarar mı ediyormuş? eskidendi o ya. barcelona'ya bile sponsor oluyor baksana nasıl zarar etsin.

  • peace.on  (01.01.15 17:21:23)
Kim dedi zarar ediyor?

  • balpolen  (01.01.15 17:23:24)
arkadaslar bilginiz yoksa yorum yapmak zorunda degilsiniz.

  • sckxyss  (01.01.15 17:24:52)
  • johnmalkow  (01.01.15 17:25:40)
Zarar etmiyor, thy'nin hali hazırda verdiği bir sürü uçak siparişi var.

Onlar - para çıkışı olarak gözüküyor bu da bilançoda zarar gibi lanse ediliyor.

Yoksa aslanlar gibi kar ediyor thy.
  • yatagants  (01.01.15 17:26:50)
al o zaman sana bilgi.

www.turkishairlines.com
  • peace.on  (01.01.15 17:28:30)
uçuşlarda bedava su dağıttığı için zarar ediyor. istediğin kadar su içebiliyorsun. akıl alır gibi değil.

sonra gelsin zarar, gelsin iflas.
  • kosun lan mevzu var  (01.01.15 17:30:37)
HY'DEN KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE
Ortaklığımız Yönetim Kurulunca kabul edilen konsolide olmayan 2015 yılı bütçesi çerçevesinde Ortaklığımızın 2015 yılı hedef ve beklentileri aşağıdaki gibidir:

2015 yılı sonunda toplam uçak sayısının 214 dar gövde, 68 geniş gövde ve 11 kargo uçağı olmak üzere 293'e ulaşması planlanmaktadır.

2015 yılında %16 kapasite artışı ile 157 Milyar AKK'ya ulaşılması ve yolcu doluluk oranının %80,3 olması beklenmektedir.

İç hatlarda 25,9 milyon; dış hatlarda 36,0 milyon olmak üzere, özel kira ve hac-umre yolcusu ile birlikte toplam 63 milyon yolcu taşınması hedeflenmektedir.

Söz konusu ticari faaliyetler neticesinde yaklaşık 12 Milyar USD tutarında satış geliri elde edilmesi hedeflenmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
  • yatagants  (01.01.15 17:32:21)
wikipedia'da 2013 yilinda 683 milyon zarar ettigi yazdigi icin sormustum bu zararin nedeni nedir diye. 2014 yilini eger peace.on'un gosterdigi gibi yuksek bir karla kapattiysa yatagants'in dedigi dogru olabilir. 2013'te yeni siparisler vermistir belki.

  • sckxyss  (01.01.15 17:34:52)
daha çok yüksek kur ve -son zamanda düşse bile- akaryakıt maliyetleri thy'ye zarar yazdırıyor.

bir de uçak siparişleri baya bir para yiyor ister istemez. adamlar avrupa'nın en büyük havayolu şirketi olacak yakın zamanda.

ve evet, zarar ediyor. bunu bilançolarına baktığınızda da görürsünüz. ama bu zarar öyle gerçek anlamda zarar olarak yorumlanmamalı. faaliyet kârlılığı yüksek sonuçta şirketin. bir şekilde kompanse ediliyor o zarar yani.
  • mermize  (01.01.15 17:36:09)
@mermize
Lufthansa, ryan air gibi sirketler varken avrupa'nin en buyugu olmasi zor gibi.

  • sckxyss  (01.01.15 17:41:36)
Lufthansa ve Ryan'ın en büyük avantajı avrupa içerisinde hub kullanabilmesi. THY'nin atıyorum Amsterdam - Berlin arası uçuş yapma hakkı olsa çoktan tarihin dibine gömülmüşlerdi, yoksa Lutfhansa iyi olduğundan 1 sırada değil yani. Önümüzdeki yıllarda o izni almaya oynuyorlar zaten fakat heriflerin işi bayaa zor tabii.

Sen yaptığın tüm uçuşları İstanbul'a getirtmek zorunda kalıyorsun bir şekilde, yapabileceğin en iyi şey Stardaki başka bi havayolu ile codeshare yapmak, ama o da direkt olarak sana kar yazmıyor tabii. Bence böyle iyi bile geldiler.
  • roket adam  (01.01.15 17:45:12 ~ 17:45:51)
senden baska kimse thy nin zarar ettigini soylememis. bilginiz yoksa diye bide atar yapiyorsun.

  • mayeskuel  (01.01.15 18:09:45)
uçak alıyor. zarar görünmesinin nedeni o.

  • gurur  (01.01.15 18:20:21)
1- Zarar etmiyor vergi öncesi kar ediyor.
2- Gelirleri döviz olduğu için bilanço ve giderler döviz üzerinden gösteriliyor gerçek bilançoda tl ye cevrilince ve vergi odenince zarar oluşuyor aslında yok.
3- Thy uçak almıyor uzun vadeli kiralama yolu kullanıyor 10-15 yıl sonra uçaklar öz mali oluyor. Sipariş verildiği zaman kasadan para çıkmıyor.
  • steward  (01.01.15 23:25:28)