iki erkek köpek anlaşır mı ?

şimdi bizim bahçede baktığımız bi erkek köpeğimiz var. iki senedir bizle, çok seviyoruz. neyse dün gece bi siyah erkek köpek kapıya gelmiş, babamın da kanı çok ısınmış hayvana, almış içeri.

bunlar sabah oyunlar falan oynuyorlarmış, sevmiş gibi duruyolarmış birbirlerini. ama ikisi birden kulübeye girince (kulübe baya büyük, iki köpek yaya yaya yatabilir), bizim köpük ağlamaya başlamış(yani ince ince ağlama gibi bi ses, üzülünce çıkardığı tarzdan).

bunlar nasıl anlaşır ? iki erkek köpeği birlikte yaşatmış olan var mı ? zamanla birbirlerini daha mı çok severler ? şuana kadar kavga etmemişler, siyah olan küçükmüş daha babam bugün aşılarını yaptırmış 7 aylık falan demiş veteriner.

nedir yani bi şeyler söyleyebilir misiniz?

Ortama dişi köpek gelmedikçe erkek köpekler iyi anlaşır

  • amator filozof  (01.01.15 14:33:13)
su ana kadar boyle anlasmislarsa gider gibi. birlikte bilecekleri oyunlar, oduller de etkili olur. kulube meselesi icin de ne kadar buyuk olsa da alanini korumak istiyor olabilir belki mekanlarini ayirmak bir fikir olabilir.

  • caylaktozu  (01.01.15 14:50:49)
bazen 2 dişi köpek bile kavga edebiliyor. normalde koyun koyuna yattıkları halde.
Bekleyip görecekseniz, kavga etseler bile birbirlerini öldürmezler. eğer bir de kısırlaştırırsanız ileride, çok sorun olacağını sanmıyorum.

  • innerbliss  (01.01.15 20:01:24)