Dolgunun etrafında diş kalmadı

4 sene önce azı dişlerimden birine ( 3 sinirli bi diş) kanal tedavisi yaptırmıştım.

Dün dolgunun etrafında kalan son diş parçasıda kırıldı. Orada siyah bir dolgu duruyor.

Ağrı vs yok. Böyle kalsa problem olur mu? ne yapmak lazım?

bende de o durumda doktor o diş kurtarılmaz gittiği kadar idare etsin sorun çıkartırsa çekeriz dedi duruyo hala

  • topraam  (31.12.14 15:01:12 ~ 15:01:21)
hekim değilim fakat 20 yıllık bir tedavi deneyimim var.

dişin görünen kısmı gibi, çene kemiğinde kalan kısmı da çok mühim bir işleve sahip.

buz dağının görünmeyen kısmı gibi düşünün.
yani üstte minicik bir parça kalsa bile altta onu tutan, çene kemiğinde çökmelere, dolayısıyla yanakta çukurluğa engel olan bir dolgu alanı (kök) var.

durabildiği kadar dursun ağızda diş ağrı yoksa.
  • mavi istiridye  (31.12.14 15:05:02)
ben de geçen aynı dertten gittim. Filmde dişin altında kist oluştuğu ortaya çıktı. Bana sorarsan git film çektir. Doktor çekecez derse keyfin bilir ama bir kontrol ettir derim.

  • PoscheN  (31.12.14 15:36:38)