Kuzey Işıkları için İsveç'te Ulaşım

Arkadaşlar Ocak ayının sonunda Stokholme gidip oradan da yukarı doğru çıkmayı planlıyoruz.3 kişiyiz.Kış hava şartları da göze alındığında araba mı kiralasak yoksa trenle mi gitsek karar veremedik.Tren rayları bir yere kadar götürüyor.Daha ötesine götürmüyor.Arabayla gidersek 4000 km yol yapacağız 10 günde.Olabildiğince ucuza kapatmaya çalışıyoruz.Trenler pahalı araba daha ucuza geliyor. Sizce ne yapmalı?

kiruna'ya ucakla gidin. yollar o kadar problem olmaz ama uzun.

  • cedex  (31.12.14 10:58:52)
tren elbette. bozulan arabanın içinde donarak ölmek bir tatil programı olmamalı.

  • rygard  (31.12.14 11:00:47)
ama trenle istediğimiz yere gidemiyoruz

  • hotinli  (31.12.14 11:36:23)
isvecte aylarca araba kullandim, guneyde sorun olmaz yollar hep acik. ama kuzeyde risk var. en iyisi ucakla kuzeye gitmek, tren nereye kadar gidiyor? Siz nereye gitmeye calisiyorsunuz?

  • medievalman  (31.12.14 12:06:27)
tren fiyatları kuzeyde, türkiye'deki uçak fiyatları gibi düzenleniyor. önceden alınan bilet daha ucuz olur. bunun yanında uçak fiyatları bazen trenden oldukça ucuz olabiliyor - şu anda ne kadardır bilmiyorum ama uçağa atlayıp kiruna'ya gidin, oradan da ne yapacaksanız artık planlarsınız sanki.

  • kulkke  (31.12.14 13:46:39 ~ 13:47:49)