IT uzmanları bana yardım edin :(

Silmemem gereken bir klasörü ctrl+alt+delete ile sildim. Silmiş bulundum. Bir müşteriye o klasör içeriğindekilerini ilettiğimi sanıyordum, iletmemişim meğer :( Emeğim boşuna gitmesin, mahcup olmayayım. paramı bile almıştım bu iş için. Lütfen yardım edin. Nasıl geri getirebilirim o klasörü?

IT uzmanı değilim ama veri kurtarma programları var onları kullanmayı deneyin. ne kadar çabuk yaparsanız o kadar iyi olur çünkü silinen verilerin üzerine yeni veri yazdılması kurtarmayı imkansız hale getirebiliyor.

  • isyan devrim beşiktaş  (31.12.14 08:00:25)
ben bu konularda hiç iyi değilim. anneye anlatır gibi anlatan bir yer var mı bildiğiniz?

  • dessy  (31.12.14 08:02:34)
www.tamindir.com

arayüzü kolay bir program, ben bunu kullanıyorum. kurduktan sonra yönergeleri takip edin. dosya türüne göre arama da yaptırabiliyorsunuz, istediğinizi kolaylıkla bulabilmek açısından.
  • isyan devrim beşiktaş  (31.12.14 08:05:19)
ctrl+alt+delete ile nasıl sildin

  • bisi sorcam  (31.12.14 08:05:23)
bisi sorcam, anlamadım?

  • dessy  (31.12.14 08:07:00)
ctrl+alt+delete ylen silinmez. shift + delete ile olur. geri dondermek icin en basit programramlardan biri easy recovery. demo surumunu indirme ya crack bul yada satin yoksa. yoksa 1 saat tarama yapar. son asamada key ister.

  • mayeskuel  (31.12.14 08:10:56 ~ 08:12:07)
shift+del ile sildin galiba?
siler silmez ctrl+z ile getirebilirdin. başka bi işlem yaptın mı?

  • enkolaykullaniciadi  (31.12.14 08:11:19)
şimdi çok paniklediğim için hangi kısayolu kullandığımı hatırlamıyorum silerken. şu tamamen silinen kısayolu kullanmıştım :(

15 dkya deniyorum verilen link üzerinden, inşallah yapabilirim :(
  • dessy  (31.12.14 08:12:23)
shift+delete ile silinen dosyalar ctrl+z ile geri gelmez.

  • mayeskuel  (31.12.14 08:12:35)
Recuva diye bir program vardı basit ama etkili bir şey bi dene bakalım.

  • demirKamil  (31.12.14 08:12:43)
enkolaykullaniciadi, hah, evet, o dediğinle sildim. bir iki gün önce silmiştim :(

  • dessy  (31.12.14 08:12:45)
Bilgisayarını kullanmaman gerektiğini de hatırlatayım.

  • alperz  (31.12.14 08:15:24)
anlamadım alperz?

  • dessy  (31.12.14 08:21:28)
Sen o kurtarmak istediğin dosyaların olduğu bilgisayarı kullandıkça, o dosyaları kurtarma şansın azalıyor.

İmkan varsa diski sök, başka bir bilgisayarda kurtarma yazılımını çalıştır.
  • alperz  (31.12.14 08:24:05)
ben zamanında easeus easy recovery kullanıp kurtarmıştım birinin harddiskindeki dosyaları. ama malum ortamlardan bulmuştum programı çünkü kendisi paralı biraz.

recuva sanırsam iyi ve ücretsiz bir benzeri. onu indirip harddiskini silinmiş dosyalara karşı taratabilirsin. bulduğu silinmiş dosyaları listeleyecektir sana tarama sonunda. sonra sen de o istediğin dosyaları bulduysa, seçip "recover" etmen yeterli :)
  • loveinaflipbook  (31.12.14 08:30:31)
dediğiniz şeyleri deneyebilmek için telefonumun interneti ile laptop'a bağlanmaya çalışıyorum ama ilk kez bağlanamadım, şöyle bir uyarı alıyorum: Bu bilgisayardaki ağ için aydedilen ayarlar ağın gereksinimleriyle eşleşmiyor.

:( :(
  • dessy  (31.12.14 08:47:37)
doğru anladın comptrol ama error page uyarısı alıyorum gönderdiğin linkten

  • dessy  (31.12.14 09:04:02)
arkadaslar bismillah, recuva'yı yüklüyorum

telden laptopa internet sağlama olayını çözdüm.

comptrol, aynen dediğin durum. uff. inşallah olacak.

Edit: şuan tarama başladı. tahmini süre: 1 saat. çok heyecanlıyım. lütfen, lütfen olsun!
  • dessy  (31.12.14 09:25:18 ~ 09:29:46)
program işe yaramazsa windows 7 için şöyle bir şey var:

windows.microsoft.com

dosyaları önceki sürümlerden geri yükleme kısmı senin işine yarar.
  • edy  (31.12.14 09:56:42 ~ 09:57:51)
ne uzun sürüyormuş :(

şimdi şu aşamada: 3 sürücülerden 2 taranıyor. aşama 1/3: sürücü, silinmiş dosyalar için taranıyor. geçerli işlem: 3%, 17674 dosya bulundu.

kalan tahmini süre: 60 dakika :(
  • dessy  (31.12.14 10:44:40)