Digiturk'ü internete bağlamak için ethernet kablo şart mı.

Kablosuz bir alet edevat ile bir şekilde bağlantı kurulabilmesi lazım ya da böyle bir şeyler duymuştum. Kabloyu normalde digiturk arkasinda ethernet girişine bağlıyoruz ya. Modem ile tv arası epey mesafe var. Hadi duyuru ahalisi bi el atın şu işe.

yeni kutularda wifi seçeneği var. onlardan birine sahip değilsen ara verirler muhtemelen. yoksa kablo şart.

  • simbolmina  (30.12.14 20:33:03)
20 metreye kadar ev içi kablolamayı ücretsiz yapıyor digiturki gelip kroşelerle vs çekiyyorlar kabloyu. eve gelen adam zaman zaman taşeron olabiliyor ve dtden parasını alacağı halde iş zor geldiğinden yapmak istemeyebiliyor. o durumlarda bayiyi arayıp böyle böyle oldu diyorsun, bir iki gün içinde kendi teknisyenleri gelip hallediyor.

20 metreyi geçiyorsa bence en iyi seçenek ev içi elektrik tesisatını network için kullanmak.
  • rygard  (30.12.14 21:01:26)
Kablo sorun değil ben de çekiyorum ama duvarlar tavanlardan gitmese görüntü çok kötü oluyor.

  • ground  (30.12.14 21:14:13)
www.tp-link.com.tr böyle bir şey kullanabilirsin. burdan da nedir ne değildir öğrenebilirsin: teknoseyir.com

  • 10032007  (30.12.14 21:38:27)
Hah böyle bir şeyler soruyordum. Teşekkürler @1003

  • ground  (30.12.14 22:34:46)
o TP link gibi olan şeyi digiturk servisi 70 TL'ye filan satıyordu galiba, faturaya yansıyordu

  • michael_knight  (30.12.14 23:32:11)