Dişçi fiyatı. Kazıklandım mı?

2 tane 20lik diş çekimi 400 TL
Alt üst çene detertraj+polütür 225 TL
4 komposit dolgu 180*4= 720 TL (burası enteresan çünkü iki dişdeki dolgu da dişler arasında olduğu için 4 dolgu sayıyorlar)
Panoromik film 75 TL

%15 indirimle 1300 TL'ye anlaştık. Çok mu pahalı be duyuru?

Edit: Yer - Ankara, Tunalı Hilmi Caddesi tarafı.

piyasayı çok bilmiyorum, belki yirmilik dişin olayı farklıdır ama bir diş çekimi 200 tl ise ölelim biz.

film 75 tl demişsin. ne yani muayenede çektiği filme 75 tl mi alıyor bi de. yuh yani. bence pahalı. sigortanız yok mu, devlet hastanesine gitseniz.
  • elorelia  (30.12.14 15:09:20)
ben film dahil bir dişi 250tl'ye çektirdim. yaptırdığın yer ucuz.

gerçi benim dolgularımı 100tl'ye yapıyorlar.
  • yedekhesap  (30.12.14 15:11:50 ~ 15:12:16)
aşırı pahalı geldi fiyatların hepsi. film 75 lira nedir yani ona para almaları mantıksız bi kere.

  • heee  (30.12.14 15:12:48)
değil. diş taşı temizliği ve 20lik çekimine 500 verdim. kalburüstü yerler genelde böyle bir fiyatlama yapıyor.

yer istanbul
  • fukka  (30.12.14 15:15:02 ~ 15:15:31)
bana çok gelmedi. istanbul'da diş klinikleri bu ayarda.

  • lily briscoe  (30.12.14 15:17:20)
biraz pahalı ama "aşırı" bir tarafı yok. dolgu 100-120 de işte, biraz ordan fark var gibi geldi, bence 20'lik falan normal.

  • burberry  (30.12.14 15:22:19)
tunalı hilmi caddesindeki ticarethanelerin kiralarını düşünürsek makul fiyat. keçiören'de bir dişçiye gitsen sanırım en baba 800 lira verirdin.
keçiörendeki dişçinin ne farkı var tunalıdan dersen; diploma, tecrübe el yeteneği konuşur diş hekimliğinde . fiyattan önce bu kriterlere bakmakda fayda var.

  • emreozb  (30.12.14 16:43:20)
2 tane 20 lik diş çekimi, muameleye göre ücretlendiriliyor. Dişi çekmek kolaysa 100-150 tl ye yapılabiliyor.

Kompozit dolgular da 150 tl den falan başlıyor normalde.

Panoramik 50 TL vermiştim ben

Üst limit yok malum diş işlerinde sadece alt limit var.
  • bonjurkes  (30.12.14 16:51:48)
Kompozit dolgular 180 mi vay anasını, küçük şehirlerde en şahanesini 100 liraya yapıyorlar. Gerisini kira vermişsin.

20lik normal sayılır.

Diş temizliğini ağız diş sağlığı merkezinde yaptırsan çooooooook daha ucuz olur ama derinlemesine temizlik olmayabilir. Universite hastaneleri ve varsa askeri hastaneler daha iyi ve yine daha ucuz. Dışarıdan sivil hasta kabul ediyorlar bazı yerler.
  • Lim5  (30.12.14 17:01:45)
aşağıda yazacaklarımı 2500 tl'ye yaptırdım ankara kızılay'da ilk kez gidip şu an güvendiğim birisi. sen ona göre hesap et. bence kazığın hasını yiyorsun. ayrıca yaptığı yapacağı %15 indirimi sikeyim o dişçinin.

panaromik film,

2 adet kırık ön diş "zirkonyum" kaplama(tanesi 1000 liraya kadar uzanan bir malzeme)

4 adet kompozit dolgu,

1 adet implant,

2 tane 20lik çekim(ameliyatlı, kesme biçmeli),

plak temizliği.

kesinlikle ağır kazık yiyorsun. tunalı'nın kira fiyatından dolayı falan değil, bulmuşlar yağlı müşteriye çakıyorlar. kira fiyatı ankara'nın en lüks yerinde bile fazla oynamaz. yani baksan bunları öne sürerler ama hikaye bunlar. bence iyi araştır, birkaç fiyat al. sadece 3-4 telefon ederek 300-500 lira indirirsin emin ol.
  • calligrapher  (30.12.14 17:13:57)