verdiğim borcu iste(yeme)me sorunsalı

canım duyurucular. şöyle garip bir durum var:) arkadaşıma geçenlerde 500 lira gibi bi para verdim. uçak bileti vs.(sebebi cok da onemlı değil aslında)
şimdi benim bu paraya ihtiyacım var gibi bu aralar. ama muhtemelen arkadaşım bunu unuttu. bu arada ekonomik sıkıntısı olmayan da bir arkadaş, boyle de bir sey var.
sizce nasıl isteyebilirim bu parayı? çok aşırı utanıyorum hatırlatmaya aslında.
bir yardımcı olsanız ya..

söyleyeceklerimiz çok sıradan şeyler olacak :)

direkt mesaj at söyleyemiyorsan
telefon aç söyle
yüzyüze söyle

gibi şeyler olacak muhtemelen.

fakat şöyle bir şey var ki bazı olaylarda insan sadece ilk seferinde zorluk yaşıyor, ben de öyle oluyor en azından. ben bir şeyin ilkini zorlanarak da olsa yapmışsam ikincisini çok kolaylıkla yapıyorum. büyük bir miktarda borç verme durumu ilk defa geçen sene başıma geldi, zorlanarak, ıkına sıkıla da olsa istedim borcumu, sonrasında başka birine borç verdim biraz zamanını geçirince ondan isterken bir zorluk yaşamadım.

sizinki de ilk defa büyük miktarda borç verme durumuysa ikinci defa da inanın zorlanma yaşamazsınız ya da çok daha az zorlanırsınız diye düşünüyorum.
  • sen olmayan cocuk benim  (30.12.14 12:09:55)
utanılacak sıkılıcak birşey yok.
- Alo dostum naber. Ne dicem bu aralar maddi olarak çok sıkıştım, böyle istemek istemezdim ama müsaitsen bana biraz para ayarlar mısın?
Tutarı söylemene borcu olduğunu belirtmene gerek yok. o anlayacaktır sonuçta anlamazlıktan gelirse ya da unutmuşsa hakikatten hatırlatırsın şu zamanda vermiştim diye.
ki gerek kalmayacaktır. o sana dökülür zaten şöyle verebilirim ya da şöyle veremem şu zaman olur gibisinden şekillenir.
bizzat konuşma gibi yazdım telefon aç burdan oku diye. ben de çekinirdim bu gibi konularda sonra sonra yazarak ayzdıklarımı okuyarak kimseyi kırmadan incitmeden söylemiş oldum ve alıştım artık. sen para dilenmiyorsun iyilik istemiyorsun hakkın olanı ihtiyacın olduğu için istemeye çalışıyorsun hepsi bu.
oyüzden rahat ol ve söyle gitsin.
  • erty_ksk  (30.12.14 12:10:37)
Ben de benzer durumdayım şu aralar, daha büyük meblağlar için.

İnsanlar ilginç ya, biz kendimiz olanı istemeye utanıyoruz da kimisi unutma değil neredeyse üzerine yatıyor ve gram utanmıyor. Bir daha biri borç istediğinde 40 kere düşünürüm.
  • solomon  (30.12.14 12:12:28)
eğer seni bilen bir arkadaşınsa samimisinizdir. parayla ilgili bir sıkıntınız olmaz aranızda. kendisine rahatça söyleyebilmen lazım. durumunu anlayamıyorsa onda sorun vardır. o yüzden git doğruca söyle.

  • silver apple  (30.12.14 12:12:57)
sen diyemiyosan birak fuzuli desin:
i.imgur.com

  • shi aila  (30.12.14 12:21:18 ~ 12:25:52)
100 lira faxlasını borc iste

  • partizan  (30.12.14 13:46:28)