bilinçaltı mı yoksa deliriyor muyum?

Geceleri yatağa yattığımda, uyumadan hemen önce sanki bir film sahnesi izliyormuşum gibi birşey oluyor. Ama o sahneyi daha önce izlediğimi beya duyduğumu hiç sanmıyorum. Gün içerisinde veya yakın zamanda yaşadığım herhangi bir olayla aşakası da olmuyor gördüğümün. Bazrn sahnede bir şarkıcı şarkı söylüyor mesela, şarkının sözlerini ve melodisini çok net hatırlıyorum ama gerçekte öyle bir şarkı yok piyasada. Birkaç saat içinde veya sabah kalkınca unutuyorum.
Mesela az önce gene oldu,
Sahne şu;
40-45 yaşlarında bir adam, sıradan bir köy evinin içinde bir taburede oturuyor. Yanında başında başörtü olan bir kadın yere oturmuş, adama dayanmış "karınla akraba mısınız?" Diye soruyor. Tam o anda adamın karısı giriyor odaya ve kadını görünce "Necatiii boyun devrilsin necatii" diye çığlık atıyor. Ama aslında bu bir şakaymış, adamın karısını kandırıyorlarmış ve ben sahneyi izlerken bunu biliyorum.
Genelde de bunları izlerken uyanık oluyorum ve sahnelerin ortasında kendime geliyorum.
Noluyo bana?
Size de oluyor mu?

hayır olmuyor.
ilk defa böyle bi şey duydum cidden ilginçmiş.
acaba farkında olmadan astral turizmle mi geziyorsunuz0_0
  • hesabım silindi kırgınım modlar  (29.12.14 23:26:32)
zamanında gördüklerin, işittiklerinin hayal gücünle harmanlanıp zihinin sentez hikaye oluşturması.

ben neler görüyorum bir anlatsam stanley kubrick mezarından kalkar gelir.
  • thracian  (29.12.14 23:28:05)
seslisi oluyor bana

  • partizan  (29.12.14 23:29:53)
Tam çözemedim; deja vu mü, yoksa uyanıkken rüya mı? İkisinin de açıklaması var.

  • aychovsky  (29.12.14 23:31:40 ~ 23:32:49)
Çok nadir sanki biri var gibi hissediyorum nabız 3.5 tabi ritim ise yusuf yusuf modu
gözümü sımsıkı kapatıp uyuyorum

  • indescribable  (29.12.14 23:33:44)
Ya da bak hırsız girecek gibi deprem olacak gibi falan :(

  • indescribable  (29.12.14 23:34:13)
niye kafana takıyosun böyle güzel bi şeyi. tadını çıkar.

  • elijah cohen  (29.12.14 23:41:03)
Bana da oluyor. Sanırım bir çeşit yarı uyanık olma hali, lucid dream gibi; ama değil gibi de.

  • blues buzz  (29.12.14 23:43:20)
Herkese olur. Adı da hypnagogic imagery'dir. Araştırabilirsiniz, uykuya geçişte gerçekleşen bir fenomendir.

  • awareim  (30.12.14 07:27:23)