yavşak ev sahibi meseleleri (önemli)

dostlar ocak ayında kontratım bitiyor. ve bildiğim kadarıyla evden çıkmam için de ev sahibinin çıkarması için de 2 ay öncesinden bildirmek gerekiyor. yani kontrat bitti sigidit diyemez bana. lakin ev çatı katı ve tavan akıtmak bir yana sıva dahil ebesinin amına kadar yarılmış durumda. yani bu durumda daha da fazla kira vermeye niyetim olmadığı gibi ev sahibinin (ya da apartmanın) yaptırmadığı takdirde evden çıkmayı planlıyorum. ev sahibi şimdilik oyalıyor gibi. ancak iş uzarsa öeeeh sikerim lan iki ay içinde çıkıyor deyip bu 2 ay da eski kira bedelini ödemeye devam edersem ev sahibinin nasıl bir yaptırımı olabilir?

ya da ne önerirsiniz?

edit: ihtarname mevzusunu öğrendim. diğer bir seçeneğim kontrat yenileyip ihtar çekmek. bir hukukçudan öğrendiğim kadarıyla ihtara belli sürede cevap gelmezse ben yaptırıp kiradan düşebiliyormuşum

küfürler için kusura bakmazsınız sanırım. iki metrekareye yakın bir alandan su damlamıyor resmen akıyor şu anda

  • dinsiz adam  (29.12.14 19:27:04)
Çık git bence bişey olmaz.

  • purusha  (29.12.14 19:35:11)
@purusha bana da öyle geliyor da bi icra kağıdı falan dayanmasın kapıma sonra?

  • dinsiz adam  (29.12.14 19:35:59)
2 ay degil bildirim suresi 15 gundur. 15 gun once ben cikiyorum leynn demezsen de bi sure daha kalayim sonra cikarim gibi davranirsan hukuk diyor ki sessiz kalarak kira sozlesmesini zimni olarak 1 yil daha yenilediniz. Eger adam kil ve giciksa kalan sure icin icra takibi yapabilir. Yani cikicaksan en saglami sms mail posta vs ile ben cikiyorum demektir

  • photo85  (29.12.14 20:12:20)
Ev sahiplerine dair, kiracının en büyük kozu daima vergi dairesi kozudur. Eğer laga luga yaparsa "Vergi dairesine gidip, kiracı kaldığımı ve sizin de vergi ödemediğinizi söylerim" de.

  • polocan  (30.12.14 00:48:01)