top 3 kitap

sizi en çok etkileyen kusursuz diyebileceğiniz en iyi 3 kitap nedir ?

genç wertherin acıları
satranç
yabancı

hepsi kısa ve güzel okumalık kitaplar. satranç bayağı güzeldi

edit: kumarbaz. nasıl unutmuşum bilmiyorum
  • metalika  (29.12.14 18:19:08 ~ 31.12.14 16:31:31)
kusursuz olup olmadıkları konusunda bir değerlendirme yapmak benim haddime değil ama en çok etkilenip, en çok sevdiklerim sanırım şöyle,

1) martin eden
2) madam bovary
3) kumarbaz

dostoyevski'nin neredeyse tüm kitaplarını okudum, istisnasız hepsini de sevdim ama kumarbaz ayrıydı ya çok hoş çok tatlı bir kitaptı. dostoyevski baklavaysa kumarbaz sütlü tatlıydı. yine çok güzeldi ama hafifti üstelik.
  • der meister  (29.12.14 18:22:09 ~ 18:23:05)
- yeraltından notlar(dostoyevski)
- ulysses(james joyce)
- lolita(nabokov)
  • protector  (29.12.14 18:37:14 ~ 18:37:45)
ilk üçü belirlemek çok zor. şu anki ruh halimle ilk üçüm şu:

oblomov
büyük umutlar
moby dick
  • battal gemalmaz  (29.12.14 18:45:19)
1. Otostopçunun Galaksi Rehberi
2. Kumarbaz
3. Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı
  • rygard  (29.12.14 18:50:06)
yeraltından notlar her zaman 1 numaram.

top 3 yapmam çok çok zor, sadece şu an aklıma gelen birkaç sağlam roman yazacağım:
virginia woolf - to the lighthouse (rumuzum da oradan :)
toni morrison - beloved
william faulkner - the sound and the fury
  • lily briscoe  (29.12.14 18:52:27)