günde 1,5 litre kahve içiyorum

her gün ortalama 1,5 litre filtre kahve içiyorum, ne zaman ölürüm?

zararı nedir?

4 kupadan fazlası zarar

  • ermanen  (29.12.14 03:28:11)
şeker kullanma ve yaşa!

  • doktor sagbirakmayan  (29.12.14 04:07:01)
şekersiz, sütsüz sade filtre kahve.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (29.12.14 04:12:32)
Fazlası kalp ritmi açısından zararlı. Onu geçtim ben sırf dişlerimi sarartır diye içmeye korkardım açıkçası

  • mellifica  (29.12.14 06:18:27)
az kaldı. 30 seneye güm.

  • trocero  (29.12.14 07:02:34)
Yok ölmezsin yeterince su içersen ama ara ver, bir hafta kahve orucu tut. Sonra daha az kahve ile daha uyanık olacaksın.

  • Lim5  (29.12.14 07:05:19)
400 mg'den fazlası zararlı idi galiba. 4 fincan filan limit.

  • Sarix  (29.12.14 07:15:14)
Aynı durum bende de var ortalama iki litre içiyorum günde ve sürekli "az kaldı en fazla 10 seneye taşikardi ve anjiyolarla uğraşırsın 20 sene olmadan da gümlersin" diyorlar. Ha alkol ve sigara da eklenince yani.

  • bi bipolarin guncesi  (29.12.14 07:27:44)
Çok sürmez.

  • arnold schwarzeneger  (29.12.14 07:36:32)
Bende de aynı durum var. Günde en az 5-6 kupa sert filtre kahve içiyorum. Yalnız bir şeyi farkettim kendimde, benim elimde bir şey olması gerekiyor çalışırken. Yani, elimde, bardak, kupa vb. olmadan işime konsantre olamıyorum. İşin psikolojik boyutuda var yani. Akşamları da şarap kadehini alıyorum elime. Yarım şişe şarap gidiyor her akşam.

Bu aralar, su içmeye başladım.. Sıkıntı yok gibi, Sabahları kendime bir sürahi taze su hazırlıyorum, içine bir kaç limon dilimi, nane yaprağı ve bir kaç dilim salatalık atıyorum. Gün içinde kupama bu sudan koyup içmeye başladım. Bakalım ne olacak. Sen de denesene.
  • old possum  (29.12.14 07:36:58)
bağımlılık yapmış. bırakmaya çalıştığında ellerin titremeye başlar. ara ara asabi davranışların olur. yavaş yavaş azaltmaya çalış.

bende anal fissüre neden oldu. bu yüzden aman diyim. titreye titreye bıraktım.
  • cliquot  (29.12.14 07:40:23)
şunun gibi bir şey alın:
www.dr.com.tr
uzun süre sıcak tutuyor ve ancak damla damla içebildiğiniz için epeyce bir süre idare ediyor. sadece bir şeyler içiyor olma hissine de iyi geliyor yani.
her gün bunu filtre kahveyle doldurarak sadece bir kupa içiyorum, gerçi gene de 400 küsur ml, ama daha fazlasına gerek kalmıyor.
ben de sürekli bilgisayar başında olduğum için yaşadığınız durumu anlıyorum, bir nebze rahatlatıyor.
  • yalnux  (29.12.14 09:15:17)