size ait kodlari lisanslama/satma

Gomulu sistemler uzerine (herhangi baska bir alan da olabilir) bazi kodlamalari kendi sitem uzerinden satisa cikardim ve talepler artmaya basladi. Bu kodlari karsi tarafa satarken icerigine her turlu ekleme cikarmayi yapabilir olsa da internette paylasmamasini yasal ve hukuki olarak uluslararasi nasil garantileyebilirim, bunun icin akliniza gelen neler var ufak ya da buyuk, ?
Not : Yok garantileyemezsin, bunu neden istiyorsun gibi soru ile alakali olmayan konulara kafa yoracaklar lutfen yorulmasinlar.

Ioncube? Tabi mumkunse?

  • Solem2  (29.12.14 02:44:36)
Sanirim biraz yanlis anlasildi @Solem2. Karsi taraf sifreleme yapilmadan tum kodlari goruntuleyecek ve bu durumda iradesi isterse paylasabilecek de dogal olarak. Ama benim amacim hukuki olarak bunu yapmamasi gerektigini karsi tarafa olusturacagim (varolan ve dunyada kullanilan hukuksal cerceve artik neyse bu) durum ile uyarimi yapmak. (ucretsiz bir yol :))

  • deneme12345  (29.12.14 02:53:59)
ioncube çok rahat kırılabiliyor. www.decry.pt

  • Yehova  (29.12.14 05:25:57)
Özgür olmayan bir açık kaynak lisans istiyorsunuz sanırım. aşağıda bir listesi var bunları inceleyin isterseniz ama tam olarak kendi isteğinizi sağlamak için bu konularda uzman bir hukukçu bulmanız daha sağlıklı olur kanımca.
en.wikipedia.org

  • nuka cola  (29.12.14 09:23:07 ~ 09:25:47)