[]

kumdan resim yapanlar

dikkat ettim yetenek yarisma cikan tum kum ressamlari fonda tasavvuf muzigi gibi muzikler kullaniyorlar. niye kine?
 
çoğu bi boka benzemiyor da müziğin dinginliğiyle etkilemeye çalışıyorlar işte. manzara, kuşlar, öpücükler falan yaparken heavy metal de çalınmaz gerçi.


  • karaage  (28.12.14 22:44:38) 
mevlevilik denen nane tamamen budizmden arak bir sey(boynunda tasla gezme, ayin yapma, cile cekme vs..) yine budistlerin kum resim sanatlari meshurdur. bence farkinda degiller ama yine budizmden etkilendikleri icin tasavvuf muzigi seciyorlar.


  • mayeskuel  (28.12.14 22:48:02) 
@mayeskuel: merak ettim bu tip bir esinlenmeyi inceleyen site / kitap falan önerebilir misin? enteresan bir konu.


  • karaage  (28.12.14 23:15:29) 
kitap, site falan bilmem de galatadaki mevlevi müzesine bi bakarsan aradaki onlarca benzerliği görebilirsin.


  • mayeskuel  (28.12.14 23:27:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.