word - sayfa numaralandırma

bir kısmı numarasız, bir kısmı roma rakamı bir kısmı rakam olarak numaralanacak (tez gibi). youtube'den video bile izledim ama yapamadım :/ eskiden yapabiliyordum halbuki. çıldıracağımmm. bi anlatıversenize ama mala anlatır gibi yani.

Ekle -> Kesme (Bölüm sonu) komutlarıyla ayırdığın bölümler birbirinden bağımsız hale gelir. Atıyorum i, ii, iii, iv olarak ilk dört sayfayı numaralandırırsın. iv numaralı sayfanın son karakterinin önüne geçip söylediğim komutu çalıştırırsan bir sonraki bölüme direkt 1, 2, 3... diye numara verebilirsin. Sonra gerekirse bu bölümü de kesme ile sonlandırıp başka bir numaralandırma tarzına geçebilirsin. Yalnız dikkat et, üstbilgi ve altbilgideki bütün bilgiler yeni bölümde sıfırlanacağı için mesela sağ üst köşeye ad-soyad falan yazıyorsan her bölümde bunları da tekrar yazman gerekir.

  • karaage  (28.12.14 21:03:21)
ya yapıyorum ama. iç kapak ve dış kapağı da sayıyor. onlarda numara görünmüyor ama kabul onay bölümü 3'ten başlıyor. normali mi böyle?

  • sheridans  (28.12.14 21:03:53)
yeminlen mal gibi hissediyorum kendimi. bu zamana kadar iyi okumuşum ben :/ şimdi hocam onun söylediğini yapınca sayfa numarası kapaklarda görünmüyor, doğru. ama kapakları yine ı ve ıı olarak sayıyor ve kabul sayfasını ııı'den başlatıyor. okulu bırakmanın eşiğindeyim şuan :/

edit: dış kapağı saymamış. iç kapağı saymış ve kabul sayfasını ıı'den başlatmış.
  • sheridans  (28.12.14 21:10:31 ~ 21:12:39)
senin ilacın burada:

www.youtube.com

ben de bununla yapmıştım.
  • devilred  (28.12.14 21:19:56)
yehuuuuu! yaptım. vallahi yaptım. ben bu gazla doktoraya başlarım :)))) @prhn dediğin gibi kapaklardan sonra ayırınca oldu. çok teşekkür ederim hepinize :)

  • sheridans  (28.12.14 21:55:28)