Orijinal vs Sahte Djarum

Merhaba.
Elimde 2 paket Djarum Menthol var.
Bunların hangisi orijinal, hangisi sahte, nasıl ayırt edebilirim?

Kutulardan biri,diğerine göre ebat olarak büyük.
Ebat olarak büyük Djarum'da Clove 20 Cigarettes yazıyor. Küçüğünde de Kretek 20 Cigarettes yazıyor.
Ebat olarak büyük kutuda "Made by PT. Djarum Indonesia" yazıyor. Diğerinde de "Made by PT Djarum Kudus-Indonesia" yazıyor.
Ebat olarak büyük Djarum'un altında 20 Clove Cigarettes yazıyor. Küçüğünde ise bu yazı yok.
Ebat olarak büyük Djarum'un yan tarafında yeşil harflerle "Tobacco seriously damages health" yazarken, diğerinde ise bu yazının rengi siyah.

Bundan sonra kafayı duman edeceğim de sigara içerek. Sahte yazılım kurbanı olmak istemiyorum.
Teşekkürler.

sahte djarum diye bir şey yok.
gönderilecek bölgeye göre değişiklik içeriyorlar sadece.
amerikaya giden avrupaya giden farklı kendi aralarında.
sahtesi yok. kesin bilgi
  • disardayim  (28.12.14 20:26:32)
disardayim +1. barkod sonu 012447 olanlar satılıyor daha çok piyasada, tadı kötü olanı bu. bir tane daha var, onun barkodunun son 5 hanesinde 9 vardı sanırım, tam emin değilim; onun tadı bence daha güzel. özellikle djarum black'te fark ediyor bu durum ama neticede ikisi de djarum. farklı ülkelerde satılan çeşitler bunlar, yoksa ekstra bi zararı yok.

  • baba jo  (28.12.14 20:30:33 ~ 20:34:04)
Evet. barkod sonu 012447 olan (büyük kutu) Djarum, içinize çektiğinde çıtır çıtır ses çıkarıyor. Diğerinde ise bu ses yok. Diğeri daha çabuk bitiyor gibi bir de.
Sanırım küçük kutu olanı paralel ithalat.
Teşekkürler.
  • empty man  (28.12.14 20:33:12)
iki paket djarum menthol varsa ve birinde Clove 20 Cigarettes yazıyor diğerinde de kretek yazıyor ikisi de menthollü değil. black yani karanfilli

  • andy kaufman  (28.12.14 20:37:06 ~ 20:38:01)
andy kaufman,
Ona ben de takılmıştım ama tanım olarak "Djarum Menthol is a blend of select cloves and tobaccos, with a cool menthol taste" geçiyor.
Wikipedia'da da "Djarum is an Indonesian kretek (clove cigarette) brand/manufacturer…" şeklinde firma tanıtımı yapılıyor.
  • empty man  (28.12.14 20:48:19)
black menthol diye bişey varmış demek ki o. doğrudur o zaman.

  • andy kaufman  (28.12.14 20:51:21)