[]

harici hdd düştü

1.5 tb wd harici hdd var. Dustugu mesafe belki 50 cm bile yok, koltuktan halinin ustune dustu laptop'a veri katarirken ama simdi acilmiyor. Bilgisayara baglayinca arkasindaki beyaz ışık surekli yanip sonuyor ama bilgisayar goremedi bi turlu.

Cok onceleri bi samsung hdd de daha sert zemine daha yuksekten dusmustu, ayni problemle karsilasmistim ama icindeki dosyalari playstation 3e takinca gorebiliyordum. R studio kurarak icindeki verileri kurtarmistim o zaman. Simdikini r studio da gormuyor. Yapilabilecek bir sey var midir?


 
çalışırken düştüyse disk yüzeyi hasar almış olabilir, fiziksel olarak disk hasar aldıysa profesyonel destek gerekir verileri kurtarmak için, o da masraflı iş. senin yapabileceğin bir şey yok...

ani elektrik kesintisi yüzünden yazılımsal bir sorun olduysa(dosya sistemi bozulduysa vs.) çeşitli yollarla belki kurtarabilirsin ancak...

bilgisayarın görmediğine emin misin? ham olarak görüyor olabilir. sürücü harfi atamasa da disk yönetiminden kontrol et belki görüyordur. görmüyorsa diski kutusundan çıkarıp direkt sata girişinden bağlamayı dene.
  • ucan spagetticanavari  (28.12.14 19:30:50) 
masaüstü bilgisayar varsa kutusundan çıkartıp direkt olarak bilgisayara bağla. veya 1-2 saat kadar bekledikten sonra tekrar bağla. başıma gelmişti daha önce.


  • cetoxim  (28.12.14 19:34:04) 
bu program kurtarır. www.stellarinfo.com


  • devrin basbakani  (29.12.14 13:37:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.