Afedersiniz Köftedir, Ettir, Yağ Sıçratması

yahu beyler, özellikle de bayanlar.

evde söylemesi ayıp köfte et filan yapıyoruz ancak gel gelelim her yere yağ sıçrıyor, yapması yemesi iyi de, temizlemesi inanılmaz zor, ocak, duvarlar, bango, her yer yağ.

yok mudur bu yağ sıçratmasının önüne geçmenin bir yolu?

actifry ya da airfryer almayi dusunuyorum ben bu yuzden :)

  • hjarteblod  (28.12.14 17:44:03)
Acelem yoksa kısık ateşte yapıyorum. Harlı ateşte yapacağım zamanda tencere kapağıyla kapatıyorum tavayı.

  • blues buzz  (28.12.14 17:44:56)
hiç denemedim işe yarar mı bilemiyorum ama şöyle bir şey var:

www.hergunyeni.com
  • in vino veritas  (28.12.14 17:49:07)
relance çift taraflı ızgara tava

  • partizan  (28.12.14 17:52:55)
duvarlara bangoya falan sıçramaz normalde ama niye öyle oldu ki.. biber kızartırken oluyor biraz.
ilk sıçrama aşaması geçene kadar bir tencere kapağını tavanın üstünde tutun kapatmayın ama aralık kalsın buhar tekrar yağa dönmesin.

ocak için alüminyum folyo yayın kızartmadan önce, kızartma sonrası toplayıverirsiniz.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (28.12.14 17:58:19)
Sıçrama su damlasinin buharlaşma sıcaklığından yüksek bir ortamda ani patlamasidir.
Sen hangi tavayı alırsan al, bunun önüne gecemezsin.
Üzerini gazete ile kapatmak en guzeli
  • kahve kokusu  (28.12.14 18:06:24)
Yerlere falan gazete ser yakinlarina isin bitince gazeteleri toplayip atarsin.

  • duzsac  (28.12.14 18:17:12)
kizgin yaga azcik maydonoz(bi iki yaprak) bi cimke de tuz at.

  • shotgunwoman  (28.12.14 18:28:24)
www.bulabilirim.com

Şu an kampanyada... 314 TL..
  • white35  (16.01.15 17:38:40)