yılbaşında içip-içmeme sorunsalı?

selam dostlar.

yeni yıla sahilde bir mekanda girmeyi düşünüyoruz 8 kişilik bir grup halinde.

şimdi ben yaklaşık 2.5-3 yıl önce alkolü bıraktım ve tekrar ağzımı sürmek istemiyorum lakin bu yeniyıl gurubu içmem konusunda aşırı ısrar ediyorlar.

alkol aldığım zamanlardaki grubu eğlendiren hallerimi bildikleri için bu ısrar.

siz ne yapardınız bu durum karşısında?

not: içtiğim zaman kafa oluncaya kadar içtiğim ve bu kafa olma halinin yarattığı bilinçsiz davranış halini sevmemem ve toplu alkol alınan ortamların ahlaki seviyesinin düşüklüğünden ötürü bıraktım.

bir kadeh şarap veya bir bira ile yetinirdim.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (27.12.14 23:39:08)
alkolü neden bıraktığına ve senin isteyip istemediğine göre değişir bu. ama arkadaşlarının 3 yıldır içmediğini bile bile ısrar etmeleri hoş değil bence.

  • mayaa  (27.12.14 23:42:29)
alkolü neden bıraktın ? özel değilse merak ettim.. yani bir bağımlılık sonucu bıraktıysan asla içme

  • total paranoia  (27.12.14 23:44:19)
baskasi icin alkol alma. icme istemiyorsan icme.

  • goo.gl  (27.12.14 23:54:39)
bağımlılık ya da değil. bir şekilde karar vermiş bırakmışsınız. 3 yıldır da içmiyorsunuz.

arkadaşlarınız bunu bile bile ısrar ediyorlarsa hoş değil.

arkadaşlarınızın ısrarına yenik düşüp içerseniz de nerede kaldı sizin kararlılığınız?
  • mea maxima culpa  (27.12.14 23:54:54)
iç, siktir et.

  • renkli hayalet  (27.12.14 23:55:22)
portakal suyu iç, içinde buz olsun. topluca alkol alınan ortamlarda, elinde alkol gibi gözüken ama olmayan bir içecek ile, hemen herkes sarhoş olurken ayık kalmak ve çevreyi izlemek inanılmaz eğlenceli.

  • rygard  (27.12.14 23:57:57)
kilit cümleyi söylemişsin zaten: "tekrar ağzımı sürmek istemiyorum."

o halde o arkadaşlarını da rica edeceğim dikkate alma ve içme. bu şekilde de gayet mutlu ve eğlenceli olabileceğini belirt ve rygard'ın dediği şekilde takıl o akşam.

istemiyorsan, istemiyorsundur. arkadaşlara ne oluyor yahu?
  • treamorg  (28.12.14 00:01:17)
içme, nefsinle mücadele et...

  • orijinalinden guzel  (28.12.14 00:01:46)
kafasi ucan arkadaslarla ayikken dalga gecmesi cok eglenceli +1
icme bence de onlarin israrlarina ragmen

  • jedilance  (28.12.14 07:43:10)