Kocaeli kent kart sorusu

Kocaeli Üniversitesi öğrencisiyim. Dün otobüs bekliyorken kartımı inceliyordum ve kartın üzerinde KOÜ amblemini gördüm. Bu durum bana çok saçma geldi. Çünkü bu karttan yararlanmak için KOÜ öğrencisi olma zorunluluğu yok. Öğrenci olduğum için o kart bende. Aynı şekilde İstanbul öğrenci kartım var KOÜ öğrenci belgemle aldığım. Onun üzerinde ne İTÜ ne İÜ ne KOÜ amblemi var. Ben nasıl İstanbulda okumayan biri olarak İstanbulda öğrenci kartı kullanıyorsam, Kocaeli'de okumayıp Kocaelide öğrenci kent kartı kullanan da vardır. KOÜ öğrencisi olmayan insana ne diye KOÜ amblemli kart kullandırtıyolar!

Otobüsün gelmediği 30 sn içinde bunları düşündüm ve arkadaşlarıma söyledim. Hepsi saçma buldu düşüncemi. BENCE SAÇMA DİYİL. Haksız mıyım ya? Asıl öğrenci kartının yanına löp diye KOÜ amblemi koymak saçmalık değil mi? :(

Bence de garip bir durum. Belki kocaeli ünivetsitesine özel bir durum vardır, o üniversitenin öğrenci belgesiyle başvurunca kentkarta ekliyorlardır reklam falan olsun diye. Valla ben de bilemedim nedenini

  • nundu  (27.12.14 15:37:09)
bildiğim kadarıyla her şehir istanbul gibi şehir dışında okuyanlara öğrenci kartı sağlamıyor. o şehirde okuyanlara veriyor sadece bazı şehirler. kocaeli için verdiklerine emin misiniz dışarıda okuyanlara da?

  • prodeq  (27.12.14 15:38:40)
@prodeq Koü öğrencisi olmadığı halde kent kartı olan tanıdığım yok da şimdi kent kart için gerekli belgelere baktım da sadece "öğrenci belgesi" yazmışlar. Buna rağmen sadece Koü öğrencilerine veriyorlarsa canları sağ olsun. :(

  • okuyamıyom ben ya  (27.12.14 15:43:14)
bu kartı okul kantininde de kullanabilmek için öyle düzenlenmiş. aynı karttan başka şehirdeki öğrencilere verildiğini sanmıyorum. onlara normal öğrenci vs. indirimli kart veriyorlardır sanırım. öğrenci olmayanların kartı da ayrıdır.

www.kocaeli.bel.tr
  • oinone pe  (27.12.14 16:14:03)
koü'de okumayan biri olarak öğrenci kartımda kocaeli büyükşehir belediyesi'nin amblemi varmış.

  • devilred  (27.12.14 16:36:38)
@devilredin cevabı meseleyi aydınlattı. bence kocaeli deneyimsizliğinden böyle bir şey yapmış. haklılığımla gurur duyuyorum izninizle. ^^

@oinone pe: kantinlerde kullanmamız gibi bir şey söz konusu değil. gelecekte olur mu bilmiyorum ama şimdilik tek yaptığımız şey toplu taşımada kullanmak.
  • okuyamıyom ben ya  (27.12.14 20:33:36)
@okuyamıyom ben ya

haklı olmadığını söylemiştim ben aslında ama neyse :)
  • devilred  (27.12.14 21:32:15)
devilred kocaeli belediyesi demiş, koü değil okuyamıyom ben ya.

  • oinone pe  (27.12.14 22:05:54)
akfhalksghklashgklashlkg ay çok kötü gözlerim beni yanılttılar! ne güzel istediğim gibi okumuşum. devilred yıkıl karşımdan gözüm görmesin seni! :<
tamam ben haksızmışım. yani kocaeli saçmalık yapmamış. ama valla rahatladım. bir gizemi daha aydınlattık. mutluyum <3

  • okuyamıyom ben ya  (27.12.14 22:38:20)