harita tabanlı web sitelerine giriş

Sevgili interaktif kodamanlar,

Bir alan adı alıp harita tabanlı bir web sitesi açmak istiyorum, ancak nasıl yapılacağını o kadar bilmiyorum ki sen bu işe hiç girme diyebilirsiniz :)

Yine de öğrenmek için oldukça hevesliyim bu ara, dolayısıyla nereden başlamam lazım diye size soruyorum.

Oldukça basit tasarlanmış bir sitenin içine noktasal ve alansal işaretlemelerin yapıldığı ve mümkünse kullanıcılar tarafından da geliştirilebilen yorum vs. eklenebilen interaktif bir harita koyacağım planda.

Eminim tahminimden zor olacak ama gerekirse bir iki yıl bununla uğraşabilirim.

Alakasız olacak ama Photoshop biliyorum, az biraz GIS biliyorum ama iyi GIS bilen arkadaşlarım var, bi noktaya gelebilirsem onlardan yardım alabilirim. Onun dışında da, çabuk öğrenirim.

Bu durumda benim neyi araştırmam, nerden başlamam lazım? Java mıdır, flash mıdır bütün bunlar ne oluyor bi girizgah yaparsanız çok makbule geçer.

Sevgiler,

tam anlamadım ama şöyle bişey işini görür mü;
sitemarka.com

  • hobarey  (27.12.14 13:47:38)
Evet aslında bu tür bişeyi sadece nokta değil de alanlar ekleyerek de yapmak istiyorum.

  • bipolar  (27.12.14 14:46:57)