Güvenlik duvarının bu uyarısı ne anlama geliyor? NSA peşimde olabilir mi?

2-3 gündür sürekli Bilgisayarda kurulu olan Eset Smart Security şu aşağıdaki uyarıyı veriyor.

i.hizliresim.com

Reddet dedikten iki, üç dakika sonra tekrar ortaya çıkıyor. "Kural oluştur"+"reddet" dediğiniz zaman ise "bu kural çok genel. emin misiniz?" diye bir uyarı veriyor. Daha önce engellediğim hiçbir programda böyle bir uyarı almadığım için de o uyarıdan sonra biraz da çekindim açıkçası "kural oluştur" demeye.

Şimdi bu uyarı, o bağlanmaya çalıştığı yer falan neyin nesidir acaba? Bilgisayardaki bir programın rutin işi mi yoksa bilgisayara trojan vs. mi bulaşmış olabilir?

tekrar edit. kendi ağında ne var o ip'de, iphone olabilir mi?

  • rygard  (25.12.14 23:47:18 ~ 23:50:58)
Eset Smart Security'i kaldır uyarı gelmez.

  • ucan spagetticanavari  (25.12.14 23:52:01)
QuickTime Streaming Server için kullanılabiliyormuş o port. 192.167.2.207 de senin kendi ağının içinde olan bir ip. modeminden router'ından bir bak, o ip'yi alan bir şey var mı, varsa nedir. sonra blokla firewall'dan, bakalım ne çalışmıyor.

  • rygard  (25.12.14 23:54:32)
@rygard evet, bir iphone, bir de android telefon ve tablet var. Bir ilgisi olabilir mi bunların olmasının? Bilgisayarda copy ve dropbox programları da var. bunlardan birinden şüphelenmiştim ben de aslında?

@ucan spagetticanavari çok harika bir çözüm gerçekten.
  • erdinc  (25.12.14 23:55:54)
@rygard Anladım. Sadece quicktime ile alakalı bir şeyse engelleyip geçiyorum o zaman. Sonradan çalışmayan bir şey olursa engeli kaldırırım. Çok teşekkür ederim.

  • erdinc  (26.12.14 00:01:23)
kuvvetle muhtemel iphone bilgisayarına bir şey yüklemeye çalışıyor, onun mesajını alıyorsun. hiç iphone kullanmadım o yüzden normalde yapması gerekir mi gerekmez mi bilmiyorum.

ama çözümüm şu;

1. modem arayüzünden bak, gerçekten iphone'un aldığı ip o mu
2. bilgisayarda kuralı oluştur, onayla
3. sonra bak cihaza, bir hata verecek. dropbox'tır, başka bir share'dir artık neyse
4. he demek buymuş sonucuna ulaş, oluşturduğun kuralı kaldır.

edit: son mesajını görmeden yazdım, iki kez aynı şeyi söylemiş oldum, pardon.
  • rygard  (26.12.14 00:03:30 ~ 00:04:05)
@rygard Yok, bu ayrıntılı ikinci mesaj daha faydalı oldu hatta. Çok teşekkür ederim.

  • erdinc  (26.12.14 00:09:21)